ПОЛОЖЕННЯ
про комісію із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Основним завданням комісії із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради (надалі - комісія) є обстеження та установлення достовірності загибелі бджіл, обставин через які сталася загибель бджіл; надання рекомендацій щодо визначення шкоди заподіяної власникам пасік унаслідок отруєння бджіл; відібрання і спрямування в лабораторію проб матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт); установлення джерела та причин загибелі бджіл, надання висновків та пропозицій.
1.2. Комісія дотримується Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».
- Комісія створюється з працівників виконкому районної в місті ради та представників сектору протиепізоотичних заходів Саксаганського та Покровського районів Держпродспоживслужби, відділення поліції №3 Криворізького районного управління поліції ГУНП України у Дніпропетровській області.
- ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ПРАВА КОМІСІЇ
2.1. Обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки до виконкому районної в місті ради здійснюється комісією із встановлення факту отруєння бджіл.
2.2. Завданням комісії є:
- установлення достовірності загибелі бджіл;
- установлення обставин, за яких сталася загибель бджіл;
- надання рекомендацій щодо визначення шкоди, заподіяної власникам пасік унаслідок отруєння бджіл;
- відібрання і спрямування в лабораторію проб матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, грунт);
- установлення джерела та причин загибелі бджіл, надання висновків та пропозицій.
2.3. До роботи комісії залучається власник обстежуваної пасіки або уповноважена ним особа.
2.4. До роботи комісії можуть бути залучені (за згодою):
- фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки;
- представники територіального чи міжрегіонального територіального органу Державної екологічної інспекції України.
2.5. Комісія має право:
- отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
- залучати до участі у своїй роботі представників підприємств, установ та організацій, громадян (за їх згодою);
- запрошувати керівників та інших представників суб’єктів господарювання, фізичних осіб, дії чи бездіяльність яких стали підставою для розгляду відповідного питання комісією, отримувати від них інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
- звертатися до правоохоронних органів щодо вжиття заходів з метою припинення порушення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання або окремих громадян;
- ініціювати питання про притягнення до відповідальності осіб за порушення ними норм законодавства;
- взаємодіяти з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
2.6. Комісія є правомочною в разі присутності представників територіального органу або представників державної установи, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби, органу місцевого самоврядування, Національної поліції України та власника пасіки або уповноваженої ним особи.
- ФОРМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ КОМІСІЇ
3.1. Склад комісії затверджується рішенням виконкому районної в місті ради та оновлюється щороку до 01 березня.
3.2. Очолює комісію заступник голови районної в місті ради з питань діяльності виконавчих органів.
3.3. Голова комісії:
- контролює роботу комісії;
- надає доручення комісії;
- підписує документи комісії.
3.4. Заступник голови комісії у відсутність голови комісії виконує його обов'язки.
3.5. Секретар комісії:
3.5.1 здійснює діловодство, пов'язане з діяльністю комісії;
3.5.2 підписує витяги з протоколів комісії (за потребою);
3.5.3 забезпечує організаційно-технічні питання роботи комісії.
3.6. Комісія збирається невідкладно після надходження заяви про встановлення факту отруєння бджіл від власника пасіки, зареєстрованої на відповідній території, або уповноваженої ним особи, але не пізніше ніж через 24 години після надходження такої заяви.
3.7. Результати обстеження комісії фіксуються в акті встановлення факту отруєння бджіл (надалі - акт), який заповнюється членом комісії (згідно з пунктом 8 розділу IV Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин).
2.8. У разі відмови членів комісії від участі в її роботі на місці обстеження до акта вноситься інформація про таких осіб та причини відмови.
2.9. Акт складається головою комісії державною мовою в чотирьох примірниках та підписується членами комісії.
Кількість примірників може бути збільшена, якщо до роботи комісії були залучені фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки.
По одному примірнику акту голова комісії надає власнику обстежуваної пасіки, представникам Держпродспоживслужби та Національної поліції України, один примірник залишається в голови комісії. У разі залучення до роботи комісії фізичних осіб та суб’єктів господарювання або їх представників, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки, один примірник акту надається таким особам. Усім іншим залученим до роботи комісії особам за їх заявою на ім’я голови комісії надається копія акту.
Склад комісії із встановлення факту отруєння бджіл виконкому Покровської районної в місті ради
Рішення виконавчого комітету Покровської районної в місті ради від 28.04.2021 № 230 «Про комісію із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради», зі мінами.
Законодавча база
ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджольництво», зі змінами.
ЗВІТИ
про роботу комісії із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради
2024 рік
Виконкомом районної в місті ради прийнято рішення від 21.04.2021 №230 «Про комісію із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради», зі змінами.
Комісія створена з представників виконкому районної в місті ради, сектору протиепізоотичних заходів Саксаганського та Покровського районів Держпродспоживслужби, відділення поліції №3 Криворізького районного управління поліції ГУНП України у Дніпропетровській області, до складу якої входить 6 чоловік.
Основним завданням комісії із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради, у разі звернення фізичних осіб та суб’єктів господарювання Покровського району, є обстеження та установлення достовірності загибелі бджіл, обставин через які сталася загибель бджіл; надання рекомендацій щодо визначення шкоди заподіяної власникам пасік унаслідок отруєння бджіл; відібрання і спрямування в лабораторію проб матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт); установлення джерела та причин загибелі бджіл, надання висновків та пропозицій, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції».
Комісія дотримується Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зі змінами.
Протягом 2024 року до комісії із встановлення факту отруєння бджіл при виконкомі Покровської районної в місті ради звернень від фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які займаються бджільництвом не надходило.