Інформація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Застереження  мешканцям Покровського району! Не купуйте товари в місцях невстановленої торгівлі (стихійної торгівлі!)

Закликаємо всіх громадян проявити обережність, пильність і не купувати товари в місцях стихійної торгівлі. 

Зверніть увагу, що придбаваєте Ви продукти у невідомих осіб, які не мають дозвільних документів на торгівлю, не мають медичних книжок.

Виникають серйозні сумніви щодо походження пропонованих продуктів, тому що у торгівців відсутні документи, які засвідчують якість та безпеку харчових продуктів. При цьому якість продуктів ніхто з них не гарантує. 

Продаж продуктів харчування здійснюється в антисанітарних умовах, із землі. Існує небезпека забруднення харчових продуктів, які можуть викликати кишкові захворювання. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. А якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Звертаємо увагу, що Закон України «Про захист прав споживачів» Вас не захистить, оскільки звернення громадян розглядаються за умови пред’явлення розрахункового документу (чеку, квитанції, договору), в якому зазначається дата продажу, найменування суб’єкта господарювання, його місцезнаходження.
Єдиний правильний спосіб боротьби - це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.

Кожен мешканець Покровського району повинен знати і пам'ятати, що, купивши товар (продукти харчування, дитячу іграшку тощо) в місці стихійної торгівлі, він піддає своє та своїх близьких здоров'я, а інколи і життя небезпеці, а також сприяє торгівлі небезпечними товарами, погіршенню санітарного стану міста, збідненню міського бюджету та розвитку тіньової економіки.
Шановні мешканці району та міста! Призиваємо Вас виявити обережність, пильність і не купувати товари в місцях стихійної торгівлі.

(08.05.2019)


 

 

 

 

Що треба знати про піротехніку?

Незабаром настануть Новорічні та Різдвяні свята, які багато хто з нас не уявляє собі без салютів, феєрверків, хлопавок та бенгальських вогнів, адже вони створюють особливий святковий настрій. Але, купуючи піротехнічні іграшки, ми часто не замислюємося про небезпеку, яку несе необережне поводження з ними. 

У разі закупівлі піротехніки для влаштування феєрверків та світлозвукових видовищ з нагоди святкування Новорічних та Різдвяних свят в обов’язковому порядку слід звертати увагу на вимоги, визначені Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2011 № 839. Цей Технічний   регламент  визначає  основні  вимоги  до безпечності використання піротехнічних  виробів з метою захисту життя та здоров'я людей і охорони навколишнього  природного середовища.

Поводження з піротехнічними виробами не вимагає спеціальних знань і навичок, а використання з дотриманням вимог інструкції забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров’я та життя людей, не призводить до пошкодження майна й не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Так, маркування виробу (його пакування) повинно бути зроблено українською мовою, містити відомості про виробника та імпортера виробу, інструкцію щодо його використання та зберігання, вікові обмеження, дату виготовлення, строк зберігання, радіус небезпечної зони дії, вагу піротехнічної суміші тощо.

Якщо інструкція не вміщується на упаковці, текст з її змістом повинен додаватись до кожного піротехнічного виробу або до кожної упаковки.

Крім того, особи, які реалізують піротехнічні вироби повинні мати окрему ліцензію на цей вид підприємницької діяльності і пройти спеціальне навчання по поводженню з вибухонебезпечними предметами (виробами).

Місця реалізації піротехнічних виробів повинні бути обладнані в відповідності з вимогами правил пожежної безпеки в Україні, а реалізація таких виробів на ринках заборонена.

Як відрізнити якісний товар від підробок?

Щоб не сумніватися в якості і безпеці, купувати піротехнічні засоби треба тільки у фірмових магазинах, а не на ринках, зупинках громадського транспорту або у сумнівних торговців. У кращому випадку, "піратські" петарди просто не спрацюють, і гроші виявляться витраченими даремно. А в гіршому – свято може обернутися травмами, опіками та іншими трагічними наслідками.

Звертаємо увагу, щоб не травмувати ні себе, ні оточуючих, треба чітко дотримуватися інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні вироби. Інструкція має бути українською мовою! В іншому разі – не купуйте. Це означає, що виріб – не сертифікований і користуватися ним небезпечно.

При купівлі піротехнічного виробу поцікавтесь у продавця перевірте термін придатності виробу, зверніть увагу на упаковку, яка не повинна мати жодних ушкоджень. Ні в якому разі не можна використовувати піротехнічні вироби з дефектами: розірвані, зім'яті, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту.

Пам’ятайте, горючі речовини та порох, які входять до складу піротехнічних виробів, дуже небезпечні. При необережному поводженні з ними або неправильному зберіганні вони легко розгоряються, що може призвести до пожежі.

Загальні правила, яких обов’язково слід дотримуватися:

не можна носити піротехнічні іграшки в кишенях;

не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;

не можна використовувати піротехнічні вироби, що мають очевидні дефекти (вм’ятини, підмочені місця, тріщини або інші ушкодження корпусу);

не можна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;

не можна курити, працюючи з піротехнікою;

не можна допускати відкритий вогонь у приміщення, де зберігаються піротехнічні вироби;

розташовувати піротехнічні вироби необхідно подалі від нагрівальних приладів;

зберігати піротехніку слід у місцях, до яких не мають доступу діти.

У разі не спрацювання піротехнічної установки, ні в якому разі не запускайте її повторно, а також не розбирайте її для того, щоб з’ясувати причину несправності, адже це може призвести до травмування.

І головне – дітям самостійно придбавати та користуватися піротехнічними виробами не можна! 

Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам приємно та безпечно провести Новорічні та Різдвяні свята.

(19.12.2018)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 Normal
0


false
false
falseMicrosoftInternetExplorer4
 

 

 

 

 

 1 5