Положення про відділ

 Основні завдання та функції відділу житлово-комунального господарства:

1. Здійснює організаційно-розпорядчі, консультативно-дорадчі, виконавчі,  контролюючі та інші функції у межах і обсягах повноважень, делегованих  виконкому районної у місті ради. 

2. Здійснює організацію дорожнього руху по вулицях та дорогах району.

3. Погоджує призначення і звільнення керівників суб’єктів господарювання комунальної форми власності, розташованих на території району (у тому числі за підсумками конкурсу), строки та умови укладання з ними контрактів, контролюють виконання їх умов.

4. Забезпечує комплексний розвиток житлово-комунального господарства району з метою максимального задоволення запитів населення з усіх видів житлових і комунальних послуг. Здійснює функції органу управління комунальними житловими підприємствами, що знаходяться в підпорядкуванні виконкому районної у місті ради.

5. Здійснює облік аварійного житла.

6. Створює:

комісію щодо визнання житлових будинків та гуртожитків непридатними для проживання або аварійними;

комісію з проведення інвентаризації гуртожитків;

7. Забезпечує відповідно до законодавства проведення інвентаризації всіх гуртожитків, що знаходяться на території району.

8. Взаємодіє із житлово-будівельними, гаражними кооперативами.

9. Забезпечує роботу з:

- видачі ордерів суб’єктам господарювання, фізичним особам на виконання ремонтних робіт на інженерних мережах та земляних робіт на території району;

- благоустрою автошляхів, тротуарів, кладовищ, пляжів, громадських вбиралень, зупиночних павільйонів, пам’ятників, меморіалів, зелених насаджень та їх обстеження і видачу ордерів на їх знесення;

- ліквідації несанкціонованих звалищ сміття;

- дотримання вимог санітарного стану району, у т.ч. із залученням на договірних засадах коштів, трудових та матеріально-технічних ресурсів суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, а також населення.

10.Здійснює контроль за:

- станом благоустрою об’єктів, їх охороною, відновленням розкопів, наявністю люків на інженерних мережах та притягненням до відповідальності порушників благоустрою і санітарного стану району;

- організацією збирання, транспортування, знешкодження побутових відходів та трупів тварин;

- додержанням громадянами, суб’єктами господарювання Правил утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Кривому Розі, Правил благоустрою у м. Кривому Розі, Правил додержання тиші в громадських місцях на території міста Кривого Рогу, а також уживання  своєчасних заходів щодо попередження та усунення їх порушення.

11. Уживає необхідні заходи щодо забезпечення соціально-культурних закладів, які належать до комунальної власності міста, а також населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями; вирішує питання водопостачання, водовідведення.

12. Бере участь у проведенні конкурсів на виконання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

13. Надає консультативну, організаційно-методичну допомогу будинковим, квартальним, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, асоціаціям власників жилих будинків, громадським організаціям із питань утримання і збереження житлового фонду; реалізації заходів щодо поліпшення санітарного стану та благоустрою жилих будинків і прибудинкових територій.

14. Уносить до виконкому міської ради пропозиції щодо формування автобусної маршрутної мережі загального користування і мережі таксомоторних стоянок та розробляє перспективні плани їх розвитку, а також сприяє облаштуванню автопавільйонів на автобусних маршрутах відповідно до Правил дорожнього руху та інформаційного забезпечення пасажирів,  підтримує їх в належному технічному і санітарному стані.

15. Організовує роботу з ремонту та фарбування фасадів, майданчиків відпочинку, розміщення малих архітектурних форм, благоустрою та озеленення територій після погодження з управліннями містобудування і архітектури, земельних ресурсів, благоустрою та житлової політики виконкому міськради.

16. Розробляє заходи по підготовці житлового фонду, об’єктів соцкультпобуту та комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період та здійснює контроль за їх виконанням.

17. Розробляє заходи по забезпеченню безперебійного руху міського пасажирського та автомобільного транспорту в зимовий період, здійснює оперативне реагування по ліквідації снігових заметів.

18. Розробляє заходи щодо утилізації залишків сухої рослинності і опалого листя з метою недопущення їх спалення на території житлової забудови районів, здійснює контроль за їх виконанням.

19. Здійснює прийом громадян та надає консультативну допомогу, з питань відповідно до повноважень відділу.

20. Організовує та приймає участь у роботі постійно діючої комісії по реструктуризації заборгованості по житлово-комунальних послугах мешканцями району.