Положення про відділ

         

Основними завданнями та функціями відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної та правоохоронної роботи є:

Уживання у разі надзвичайних ситуацій необхідних заходів відповідно до закону щодо забезпечення державного й громадського порядку, життєдіяльності суб’єктів господарювання, урятування життя людей, захисту їх здоров’я, збереження матеріальних цінностей.

Здійснення координації діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку в районі.

Сприяння органам Національної поліції України в забезпеченні громадського правопорядку на території району.

Створення спеціалізованих служб цивільного захисту.

Забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу й виникнення надзвичайних ситуацій.

Організація проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на відповідній території.

Організація та здійснення евакуації (тимчасове відселення) населення, майна в безпечні райони, їх розміщення та життєзабезпечення.

Створення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій – спеціальної комісії з їх ліквідації (за потреби), забезпечення їх функціонування.

Забезпечення навчання з питань цивільного захисту посадових осіб органів місцевого самоврядування, здійснення підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях.

Розроблення і затвердження плану цивільного захисту на особливий період та планів реагування на надзвичайні ситуації на території району.

Ведення обліку надзвичайних ситуацій на території району.

Сприяння організації призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, строкову військову службу, їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних силах України, навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до суб’єктів господарювання району та населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації.

Організація бронювання робочих місць для військовозобов’язаних суб’єктами господарювання району відповідно до вимог законодавства України.

Організація та участь у здійсненні заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом, на території району.

Здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення.

Організація здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, контроль за їх здійсненням на підприємствах, в установах та організаціях, які мають мобілізаційні завдання (замовлення).