Увага! Працює Покровський районний відділ філії ДУ «Центр пробації»


 

Запрошуємо волонтерів до співпраці з відділом пробації.

 

УВАГА!!! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Змінено графік роботи Покровського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпроперовській області

відтепер графік роботи: понеділок-четвер з 800 до 17 00

п'ятниця з 800 до 1545

обідня перерва: з 1200 до 1245

Знаходимся за адресою: Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Покровський район, вул. Шурупова,7.

тел.098-314-43-43

                Розвиток системи пробації (24.11.2021) 


Пенітенціарна пробація, як складова ресоціалізації в України (18.11.2021) 


Переваги досудової доповіді (26.10.2021) 


 Інструменти впливу на правопорушників за для убезпечення суспільства (01.07.2021) 


Міжнародний день захисту дітей (01.06.2021) 


Громадські роботи, як альтернативний вид покарання до позбавлення волі (06.04.2021) 


Волонтерська діяльність – запорука успішного процвітання країни (16.03.2021) 


Захворювання, які передаються статевим шляхом (24.02.2021) 


Суспільно корисні роботи можна відбувати у місцевих Радах: позиція КАС (17.02.2021) 


Переваги досудової доповіді  (09.02.2021) 


      У рамках реалізація проекту Громадський бюджет 2020 «Профілактика негативних явищ серед молоді та навчання навичок здорового способу життя». Цикл навчання проходив протягом грудня 2020 року (20.01.2021) 


Проведення роботи з обвинуваченим для складання досудової доповіді(05.01.2021) 


ПЕРЕВИХОВАННЯ З КОРИСТЮ ДЛЯ ГРОМАДИ (12.11.2020) 


Думки лідерів про суть пробації та важливість питання покарання правопорушників без позбавлення волі(м06.08.2020) 


Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України (28.07.2020) 


Структура покровського районого відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області (28.07.2020) 


На передодні розгляду Проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності" звертаємо Вашу увагу на важливість подальшого розвитку в Україні інституту Пробації (01.07.2020) 


ДІЯ АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ    (23.06.2020)             


   Інформування громадян про небезпечну хворобу та шляхи її подолання(09.06.2020)


Безпека суспільства – це найголовніша мета впровадження пробації в Україні (12.05.2020)


Проведення реєстрації в період карантину (02.04.2020)


До уваги суб’єктівпробації, які перебувають на обліку в Покровському районному відділі‼ (26.03.2020)


Інформація про Покровський районний відділ філії ДУ

«Центр пробації» у Дніпропетровській області


Громадські роботи, як виправлення засуджених (05.03.2020)


5-річний рубіж дії Закону України «Про пробацію»(20.02.2020)


«Пробація – можливості для змін! П’ятирічний рубіж» (11.02.2020)


СТОП домашньому насильству  (13.02.2020)


Держава, яка не дбає про своїх дітей – не має майбутнього (14.01.2020)


Досудова доповідь – прийняття об’єктивного і справедливого рішення судом (11.11.2019)


Інформація про запрошення волонтерів до співпраці з Покровським районним відділом філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області


 

               

 Розвиток системи пробації

 

 5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.

 Пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.

Впровадження пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.

Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Згідно із законом, завданнями пробації є: підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених; здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років; виконання певних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів; реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; проведення соціально-виховної роботи із засудженими; здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення; реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень".

 Повномаштабно  процес розвитку пробації в Україні розпочався у 2017 році. За цей час є певні результати, навіть, зважаючи на той факт, що крім наглядової пробації, додалось ще два види пробації – це досудова та пенітенціарна, додатковий обсяг завдань не відбився на якості роботи працівників тому що, починаючи вже з досудової доповіді, співробітник пробації веде клієнта ще з підготовчого засідання суду і до остаточного відбуття покарання. Як і в пенітенціарній пробації, яка має на меті ресоціалізацію засуджених, які будуть звільнені з місць позбавлення або обмеження волі, працівник пробації знайомиться із засудженими ще на стадії його ізоляції від суспільства та готує його звільнення.

Так, за роки існування пробації, працівниками Покровського районного відділу поставлено на облік звільнених від відбування покарання з випробуванням – 1673 особи; засуджених до громадських робіт – 270 осіб та притягнутих до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт – 483 особи; із забороною займати певні посади – 44 осіб, засуджених до виправних робіт – 2 особи, засуджених до обмеження волі – 20 осіб.

Починаючи з 2017 року працівники пробації складають досудові доповіді. З метою прийняття судом справедливого рішення щодо міри покарання, працівниками Покровського районного відділу складено та направлено до суду - 1476 досудових доповідей відносно обвинувачених.

З метою реалізації соціально-виховних заходів, спрямованих на усунення криміногенних чинників у житті засуджених, які сприяють скоєнню ними нових правопорушень, Покровський районний відділ залучає додатково інші наявні ресурси громади, це – органи державної влади, волонтерів пробації, благодійні організації. Завдяки цьому, деяких суб’єктів пробації було зараховано до навчального закладу для подальшого навчання,  працевлаштовано та  надано допомогу в оформленні та отриманні паспортів. Також, із суб’єктами пробації, які бажають, працює психолог відділу.

Як і в кожній іншій справі, починати з «нуля» дуже важко, але завдяки розумінню та підтримці з боку керівництва, ми намагаємося якісно виконувати поставлені завдання. Неоціненим є допомога громадських та негромадських організацій, які не залишились осторонь під час впровадження пробації на місцях.

 

(24.11.2021)


 

 

 

Пенітенціарна пробація, як складова ресоціалізації в України

Питання щодо злочину та покарання завжди турбувало суспільство. На сьогоднішній день в засобах масової інформації досить широко освітлюються події, пов’язані з порушеннями громадянами законів, особлива увага пересічних громадян звертається на події пов’язані з кримінальними злочинами. Аналізуючи ту чи іншу подію мало хто замислювався над причинами, що призводять до скоєння того чи іншого діяння, а також до подальшої долі осіб, які їх вчинили. Так, всі ми знаємо, що за кожним злочином повинно стояти справедливе покарання та воно повинно бути невідворотним.

На сьогоднішній день суспільство повинно знати, що система призначення та виконання покарань в нашій державі не стоїть на місті та зазнала суттєвих змін за часи незалежності України. Основним пріоритетом державної політики в системі виконання покарань на сьогоднішній день є не стільки покарання злочинців, скільки їх виправлення та повернення до громади як повноправних членів суспільства. Саме такий підхід, взятий за основу з європейської практики здатний системно порушити радянську систему покарання злочинців, та шляхом усунення причин, що підштовхують осіб на скоєння повторних злочинів, повинен стати запорукою зменшення рецидивної злочинності.

Сьогодні завдяки відкритості всі ми маємо змогу зазирнути в місяця позбавлення волі, власними очима побачити ті умови в яких перебувають особи, що порушили закон, але далеко не всі замислювалися над тим, що саме робиться для того, щоб ці люди дійсно визнали свої помилки в житті та в подальшому вели правослухняне життя.

Як зазначалося раніше під час виконання покарань одним з основним заходом є надання допомоги засудженим підготуватися до життя на волі. На рівні законодавства ця робота визначена таким терміном як «пенітенціарна пробація» та полягає в підготовці осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Заходи пенітенціарної пробації здійснюються органом пробації за місцем, яке обрав засуджений для проживання після звільнення.

Зазначені заходи здійснюються на підставі звернення адміністрації установи виконання покарань до відповідного органу пробації.

За зверненням адміністрації установи орган пробації за обраним місцем проживання засудженого після звільнення спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, госпіталізації до закладів охорони здоров'я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги, працевлаштуванні працездатних осіб. На практиці ця робота полягає у тісній взаємодії органу пробації з іншими органами державної влади з метою завчасного вирішення проблем засуджених, з якими вони можуть зустрітися після звільнення. За умови вирішення зазначених питань створюються передумови для повноправного законослухняного життя громадян після відбуття покарання та призводить до мінімізації причин, що спричиняють повторні злочини.

 

(18.11.2021)

 

 

 

Переваги досудової доповіді

Досудова доповідь - інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Суддя під час розгляду справи хоче більше дізнатись про обвинуваченого і краще зрозуміти обставини, через які обвинувачений потрапив до суду.

Доповідь – це шанс для обвинуваченого розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить покарання у разі визнання обвинуваченим вини або звільнить його від покарання.

Якщо обвинувачений потребує підтримки, спеціальних соціальних послуг – Доповідь міститиме рекомендації для суду щодо виду і обсягу таких послуг.

Під час розмови, працівник пробації запитує обвинуваченого про особисте життя, поведінку у повсякденному житті, про навчання, роботу, стосунки з друзями та однолітками. Також, можуть обговорювати окремі події, що стосується правопорушення.

Якщо суд визнає провину обвинуваченого, то обов’язково зважатиме на інформацію, зазначену в Доповіді. Це допоможе визначити вид покарання, який відповідатиме серйозності скоєного правопорушення.

Частіше у обвинуваченого виникає питання: «А а чи обов’язково брати участь у підготовці досудової доповіді?». На це питання відповідаємо, що участь у процесі підготовки досудової доповіді – це право обвинуваченого. Однак, потрібно пам’ятати, що мета Доповіді-визначення того, що буде найкращим для обвинуваченого.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достатньої інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації, а відтак і справедливе рішення суду.

 

(26.10.2021)

 

 

Інструменти впливу на правопорушників за для убезпечення суспільства.

 Головна мета пробації – забезпечення безпеки суспільства, шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Служба пробації,  не лише контролює поведінку  правопорушників, але й допомагає їм зрозуміти і виправити свої помилки. Перспективи запобігання повторних злочинів набагато краще, ніж після тривалого утримання у в'язниці за гроші платників податків! Неоціненим є допомога громадських та негромадських організацій, які не залишились осторонь під час впровадження пробації на місцях.

Пробація - дієвий інструмент для правопорушника, аби не потрапити до в’язниці. Пробація не вирішує проблеми за правопорушника, а лише створює для нього сприятливі умови.

Важлива допомога волонтерства  пробації, оскільки їхня участь у ресоціалізації правопорушників має неабияке суспільне значення та позитивний вплив на осіб, які увійшли в конфлікт із законом

Пробація -  просто більш перспективна і логічна схема виконання  покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення. Як витікає з положень Закону України «Про пробацію», пробація застосовується до всіх правопорушників, вина яких визнана і до яких застосовані покарання, альтернативні позбавленню волі, або до осіб, які звільняються з місць позбавлення волі внаслідок заміни покарання у вигляді позбавлення волі на інший вид покарання. Вони всі, згідно закону, потрапляють під пробацію/

 

 

(01.07.2021)

Міжнародний день захисту дітей

Святкування дня дитини запроваджено з метою привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

Свято звертає увагу на проблеми дотримання прав і охорони здоров'я дитини, які досі є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах.

Міжнародний день захисту дітей має свій символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола котрої розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей.

За ініціативи Покровського районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області, спільно із спеціалістом Криворізького центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, 01 червня 2021 року в Криворізькій гімназії № 97 для учнів 1-5 класів відбувся інтерактивний просвітницький  захід з нагоди  Міжнародного Дня захисту дітей  на тему: «Мої права. Конкурс малюнків».

Метою заходу було донесення важливості свята, що кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього.

І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Ми завжди пам'ятаємо про те, що в дітях - наше майбутнє. І від дорослих залежить, яким це майбутнє буде. Даруючи малечі свято і позитивні емоції сьогодні, ми тим самим інвестуємо в наше спільне щасливе та успішне завтра.

 

 

(01.06.2021)


 

Громадські роботи, як альтернативний вид покарання до позбавлення волі

Громадські роботи-це вид кримінального покарання, яке полягає у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робі, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на строк від шестидесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більше як чотири години на день та не призначаються особам, визнаними інвалідами першої та другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.  Контроль за виконанням покарання у виді громадських робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.Отже, на початку 2021 року Покровською районною у місті Кривому Розі радою винесено рішення «Про затвердження переліку об’єктів та видів безоплатних суспільно корисних робіт для осіб, засуджених до покарань у вигляді громадських робіт». Одним із об’єктів в рішенні, було визначено виконавчий комітет Покровської районної в місті Кривому Розі ради.

Так, Покровським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області,з метою виконання рішення суду у відношенні осіб, засуджених до покарання у вигляді громадських робіт, до виконавчого комітету Покровської районної в місті Кривому Розі ради, було направлено суб’єктів пробації для відбування покарання у вигляді громадських робіт. Під час відбування покарання, направлені засуджені  додержуються встановлених відповідно до закону порядку і умов відбування покарання, виконують роботи по благоустрою території Покровського району, до праці ставляться сумлінно. Таким чином,можна ствердити, що вищезазначені суб’єкти пробації, відбуваючи покарання у вигляді громадських робіт та не допускаючи при цьому прогулів і порушень,стають на шлях виправлення.

 

 

(06.04.2021)


 

Волонтерська діяльність – запорука успішного процвітання країни

Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності. Ця нелегка і відповідальна праця лягає на плечі працівників уповноважених органів пробації. Проте все важче і важче виконувати цю роботу без підтримки суспільства та громадськості. Не кожен зрозуміє, що  саме від нього може залежати те, в якій країні ми завтра житимемо. Чи це буде, де кількість право слухняних громадян буде значно перевищувати невелику частину тих, хто обрав собі злочинний шлях… Чи країна, де кожен закриється в своєму помешканні і йому буде байдуже що відбувається довкола… А допомогти може кожен!

Стати волонтером пробації і підтримати людину, яка в силу тих чи інших обставин, пішла всупереч закону. Адже основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи.              

 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням деяких особливостей визначених Законом України «Про пробацію».

Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому, до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій.

В сучасних умовах проблема волонтерства молоді набуває особливої ваги і значення. У розвинених країнах світу волонтерство є повсякденною соціальною практикою. Праця волонтерів давно отримала високу оцінку міжнародних організацій. . Термін “волонтер” в перекладі з англійської мови означає “доброволець”. Волонтер – це людина, яка добровільно, не переслідуючи корисних цілей, займається діяльністю на користь суспільства, не отримуючи за це грошової винагороди.

 Волонтер – це передусім - добра, милосердна людина, яка володіє неабиякими комунікативними навичками і приваблює до себе людей, розуміє проблеми оточуючих та співчуває їм, має бажання безкорисливо допомогти вирішувати проблеми інших людей. До того ж, волонтер характеризується порядністю, уважністю, відповідальністю, відвертістю зі своїми клієнтами. Волонтер – це стан душі. Волонтери – найактивніші представники різних груп населення, які бажають своєю працею та участю надати дійову підтримку в становленні демократії в Україні, зробити конкретний внесок у поліпшення становища маргінальних груп чи в розвиток соціальної і культурної сфери.

Волонтерський рух – це природно і можливий він тільки у вільному, незалежному демократичному суспільстві. Служіння суспільству виховує громадянські почуття, а волонтерський рух, зокрема, є оптимальною умовою прояву альтруїзму гуманності для самореалізації та самовдосконалення людини будь-якого віку. Волонтерський рух – це рух по наданню безкорисливої допомоги тим, хто її потребує. Під цим поняттям розуміють волонтерські дії, як на місцевому, так і на державному рівнях, і разом з цим, як двосторонні та міжнародні програми. Волонтери відіграють різносторонню роль в розвитку та добробуті країн. В рамках національних програм і програм ООН сприяють розвитку гуманітарної допомоги, технічного співробітництва, пропаганди прав людини, демократії та миру. Волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають дещо інше – розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим, хто потребує допомоги і відчуття, що вони приносять користь, отримують нові знання. Скільки в світі волонтерів, стільки і мотивів безкоштовної роботи. У сучасній Україні волонтерство набуває масового поширення. Символ волонтерів України – жовтий колір вбрання – означає тепло сонця, самовідданість і послідовність у бажанні зробити навколишній світ кращим.

Одним із важливих наслідків розбудови громадянського суспільства в Україні, став активний розвиток відносно нового для країни соціального явища – волонтерського руху. Волонтерська діяльність – це шлях самопізнання і самоперевірки.

Отже, можна зробити висновок, що волонтерська діяльність в Україні, хоча і не стала масовою, проте є такою, що дозволяє говорити про неї, як про суспільне явище та як про важливу складову діяльності недержавних соціальних служб.

Взагалі ж, волонтерство, як можна бачити, є запорукою успішного процвітання нашої країни. А волонтери – першопрохідці, які вказують шлях до просування.

В Покровському районному відділі філії Державнохї установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області вже понад рік пліч о пліч із співробітниками пробації працює волонтер і просто чудова жінка – Наталія Чупіра, яка переймається проблемами суб’єктів пробації та надає їм кваліфіковану допомогу – проводить з ними лекції, допомагає у відновленні документів, тощо

 

 

(16.03.2021)


 

Суспільно корисні роботи можна відбувати у місцевих Радах: позиція КАС

по справі №340/300/19 зазначив, що суспільно корисні роботи - це новий вид адміністративного стягнення, що полягає у виконанні правопорушником оплачуваних робіт. Такі роботи є одним з методів впливу на несумлінних батьків, які може бути призначено виключно у випадку прострочення боржником сплати аліментів на дитину.

Зміни, що відбулись у законодавстві в частині посилення прав захисту дітей, мають на меті підвищення відповідальності платників аліментів і недопущення виникнення заборгованості.

На відміну від громадських робіт, суспільно корисні роботи мають на меті оплатний вид адміністративного стягнення. Адже відповідно до   статті 325-1 КУпАП   кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватись саме на погашення боргу за аліментами.

Таким чином, державою створюються умови для реалізації відповідальності батьків за забезпечення належного життєвого рівня дитини, зокрема шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині введення інституту адміністративного покарання у виді суспільних робіт за ухилення батьків від сплати аліментів на утримання дітей.

Чинним законодавством не встановлені види робіт, які можна віднести до суспільно корисних, але визначено, що їх вид встановлює орган місцевого самоврядування.

Суд звертає увагу, що вимогами чинного законодавства на орган місцевого самоврядування покладений лише обов`язок із визначення переліку об`єктів, на яких порушники будуть відбувати покарання, та видів суспільно корисних робіт.

Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку про те, що законодавець не передбачає вимоги про те, що саме орган місцевого самоврядування має брати на себе функції об`єкта, на якому порушники будуть виконувати суспільно корисні роботи.

Однак якщо на території, підпорядкованій органу місцевого самоврядування, немає жодного підприємства, на якому порушники могли б відбувати покарання, то ним може стати саме рада як бюджетна установа, у зв`язку з чим остання має передбачити в місцевому бюджеті кошти на оплату праці особам, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Суди попередніх інстанцій, відмовляючи у задоволенні позовних вимог,  безпідставно послалися на рішення, прийняті міською радою, якими не були передбачені в міському бюджеті фінансування суспільно корисних робіт, оскільки закон не визначає  умови його виконання в залежності від наявності чи відсутності фінансування.

Колегія суддів Верховного Суду дійшла висновку про те, що не вчинення відповідачем дій щодо вирішення питання по влаштуванню порушників для виконання суспільно корисних робіт, відповідно до постанов суду, та не передбачення в бюджеті видатків для сплати порушникам за виконання суспільно корисних робіт для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів, є протиправною бездіяльністю, яка може призвести до порушення інтересів держави в частині гарантування забезпечення захисту прав неповнолітніх на належне утримання.

 

(17,02,2021)

 

Захворювання, які передаються статевим шляхом

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

ВІЛ передається: 

Через кров - при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від  ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.

Статевим шляхом - підчас незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.

Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

22 лютого 2021 року в приміщенні Покровського  районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Дніпропетровській області працівниками Благодійної організації «Громадське здоров'є»  було проведено лекцію для суб´єктів пробації  «Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді та жінок. Захворювання, які передаються статевим шляхом.»

Під час бесіди клієнти пробації мали змогу ознайомитись зі статистикою тенденції зростання зараження захворюваннями, які передаються статевим шляхом у порівнянні з минулими роками. Також дізналися, які з них більш розповсюджені та небезпечні своїми наслідками.
Наприкінці бесіди, на всі поставлені запитання були надані відповіді та рекомендації щодо елементарних правил гігієни, які можуть врятувати життя. Всі бажаючи пройшли експрес – тести на предмет виявлення небезпечної хвороби.

 

(24.02.2021)


 

 

 

 


 

 

 

 

   

Переваги досудової доповіді

Досудова доповідь - інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Суддя під час розгляду справи хоче більше дізнатись про обвинуваченого і краще зрозуміти обставини, через які обвинувачений потрапив до суду.

Доповідь – це шанс для обвинуваченого розповісти свою історію перед тим, як суддя призначить покарання у разі визнання обвинуваченим вини або звільнить його від покарання.

Якщо обвинувачений потребує підтримки, спеціальних соціальних послуг – Доповідь міститиме рекомендації для суду щодо виду і обсягу таких послуг.

Під час розмови, працівник пробації запитує обвинуваченого про особисте життя, поведінку у повсякденному житті, про навчання, роботу, стосунки з друзями та однолітками. Також, можуть обговорювати окремі події, що стосується правопорушення.

Якщо суд визнає провину обвинуваченого, то обов’язково зважатиме на інформацію, зазначену в Доповіді. Це допоможе визначити вид покарання, який відповідатиме серйозності скоєного правопорушення.

Частіше у обвинуваченого виникає питання: «А а чи обов’язково брати участь у підготовці досудової доповіді?». На це питання відповідаємо, що участь у процесі підготовки досудової доповіді – це право обвинуваченого. Однак, потрібно пам’ятати, що мета Доповіді-визначення того, що буде найкращим для обвинуваченого.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достатньої інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації, а відтак і справедливе рішення суду.

                      

(09.02.2021)

 

 

  У рамках реалізація проекту Громадськийбюджет 2020 «Профілактика негативних явищ серед молоді та навчання навичок здорового способу життя». Цикл навчання проходив протягом грудня 2020 року

 У рамках реалізація проекту Громадський бюджет 2020 «Профілактика негативних явищ серед молоді та навчання навичок здорового способу життя». Цикл навчання проходив протягом грудня 2020 року.

19 січня 2021 року відбулась підсумкова зустріч, однієї з груп, на якій учасники занять Покровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області. отримали відповідні сертифікати.

В процесі спілкування учасники тренінгів зазначали, що в подальшому планують використовувати отриману інформацію під час роботи з молоддю, яка скоїла правопорушення та з кривдниками. Особливо актуальними виявились питання запобігання насильству, зокрема булінгу, як дуже поширеного в молодіжному середовищі явища, а також виховання у молоді толерантного ставлення до людей, яких торкнулась проблема ВІЛ – інфекції.

Кожен учасник тренінгів отримав необхідні методичні та роздаткові матеріали, акцидентну продукцію (браслети з слоганами «Зупинимо насильство разом!», «Зупинимо СНІД разом!», наліпки з телефонами довіри 1547, 24/7 інформаційні буклети двох видів на тему профілактики насильства і профілактики булінгу).

Даний проектом передбачав проведення тренінгових занять для людей, які за своїми посадовими обов’язками або за покликом серця працюють з молоддю Кривого Рогу в напрямку покращення якості її життя. На заняттях розглядаються наступні питання: профілактики залежностей та ВІЛ серед молоді; профілактики насильства і булінгу в навчальних закладах; способи налагодження ефективного спілкування; методи запобігання стресу і прийоми виходу із стресових ситуацій. Також підчас зустрічей надавались методичні рекомендації стосовно роботи з молоддю різних категорій і відпрацювання навичок проведення групових занять.

Заняття проводились з дотриманням усіх вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», усі присутні були забезпечені окрім канцтоварів і роздаткових матеріалів, необхідними предметами індивідуального захисту та засобами дезінфекції.

Проект реалізується за фінансової підтримки у рамках ініціативи міста #Громадськийбюджет2020

Основні партнери проекту, це Департамент у справах для сім'ї, молоді та спорту, Криворізький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Благодійна Організація Шанс, Громадська організація Волонтерська платформа.

 

 

(20.01.2021)


 

Проведення роботи з обвинуваченим для складання досудової доповіді

Досудова доповідь - інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

З початку 2020 року Покровським районним відділом філії Центру пробації у Дніпропетровській області підготовлено 309 досудових доповідей. Представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.

Так, 05 січня 2021 року заступником начальника відділу Оленою Коптєвою була проведена індивідуальна бесіда з обвинуваченим з метою отримання інформації. Під час прибуття за першим викликом до органу пробації, обвинуваченому було  повідомлено про мету, порядок підготовки та використання досудової доповіді, а також, його права та обов'язки при підготовці досудової доповіді; дата подання до суду досудової доповіді. Під час бесіди обвинувачений ознайомився з інформацією про порядок складення досудової доповіді та виявив бажання приймати участь.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достатньої інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації, а відтак і справедливе рішення суду.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

 

 

(05.01.2020)


 

ПЕРЕВИХОВАННЯ З КОРИСТЮ ДЛЯ ГРОМАДИ

Громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – дві години на день, але не менше двадцяти п’яти годин на місяць

 11 листопада співробітниками Покровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області з метою здійснення контролю за порядком та умовами відбування покарання у виді громадських робіт, було проведено перевірку виконання вироку суду щодо особи, засудженої до покарання у виді громадських робіт в Комунальній установі «Будинок нічного перебування» Криворізької міської ради.

  Під час перевірки, суб’єкту пробації повторно було роз’яснено його обов’язки, а також те, що він зобов’язаний сумлінно ставитися до праці, додержуватись встановленого порядку та умов відбування покарання, працювати на визначених об'єктах та у визначений для нього час. Також, підобліковому було наголошено, що згідно із законодавством, у разі ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

 Засуджені до покарання у виді громадських робіт у процесі відбування покарання не лише усвідомлюють свою провину за вчинене кримінальне правопорушення, а й приносять користь суспільству та громаді.

 

 

(12.11.2020)


 

  

Запрошуємо волонтерів до співпраці з відділом пробації

      Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 № 98/5, передбачається, що діяльність волонтерів здійснюватиметься за такими напрямами:

- здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;

- проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

- складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;

- проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;

- надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;

- надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

- реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

- здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;- реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

        Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства й держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах і колективах, сталість моральних правил співжиття.

        Так, працівникам Покровського районного відділу філії Державної установ «Центр пробації» у Дніпропетровській області допомагає волонтер пробації Наталія ЧУПІРА, яка сприяє у здійсненні нагляду, соціально виховної та індивідуально-профілактичної  робити з суб’єктами пробації.

        Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій.

       Запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

50014, м. Кривий Ріг, вул. Шурупова, 7 каб. 123 тел. 098-314-43-43 Покровський районний відділ з питань пробації

       Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

(09.11.2020)

 

 

 

 

Думки лідерів про суть пробації та важливість питання покарання правопорушників без позбавлення волі

 

 

 

 

(06.08.2020)

 

 

 

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 • забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 • організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 • допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

           ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 • можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 • збереження роботи та житла;
 • позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

           ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

           ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 • зниження злочинності;
 • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 • позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 • дотримання міжнародних стандартів.           

          ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

(28.07.2020)

 


 

 

Структура покровського районого відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області

Начальник відділу :

Косяк Олена Олександрівна,

підполковник внутрішньої служби

Контактні дані:  

поштова адреса: 50014, м. Кривий Ріг, вул. Шурупова, буд. 7

 тел. 098-314-43-43

електронна скринька: dn19_probation@ukr.net             

    dn19@probation.gov.ua

Графік  роботи: 

понеділок – четвер: 0800 – 1700

 п’ятниця: 0800 – 1545

 обідня перерва: 1200 – 1245

 вихідний: субота, неділя

 

Криворізький центр безоплатної правової допомоги повідомляє:

Увага!

КАРАНТИН!!!

     Особи, які приїхали з країн ЄС, а після повернення не дотримуватимуться правил самоізоляції на період 14 днів, порушують:

 • ст. 5 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення»,
 • ст. 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
 • ст. 325 Кримінального кодексу України.

Відповідальність:

За порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, зокрема передбачено накладення штрафу на громадян від 17000 до 34000 тисяч гривень.

Стаття 325 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за розповсюдження небезпечних хвороб!

Такі дії караються штрафом до 170000 грн. або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

За поширення коронавірусу передбачена  кримінальна відповідальність!

Штаб щодо протидії коронавірусу в Дніпропетровській області:

 • 0-800-500-474, 067-611-08-86, 068-979-96-24
 • Поліція – 102
 • Орган місцевого самоврядування
 • Безоплатна правова допомога 0-800-213-103

Незнання закону не звільняє від відповідальності!

 

(26.03.2020)

 


ДІЯ АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину і маємо такий результат. Коронавірус нікуди не зник і загрози від нього і для нашої медичної системи, на жаль, не стали меншими. Люди втомилися від карантину в будь-якій формі, проте наразі немає більш ефективного засобу протистояти поширенню вірусу. Потрібно не розслаблятись і не відриватись від реальності, а навпаки дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та вдаватися до заходів дезінфекції, оскільки лише ці засоби, «які допоможуть кожному з нас вберегтися від цієї хвороби, хоча б до того часу, поки не будуть винайдені ліки для лікування».

Посилення карантину відбуватиметься в певних окремих регіонах та якщо цього вимагатиме ситуація, тоді будуть посилюватися карантинні заходи. Змінились графіки початку роботи в окремих сферах і галузях, це робиться, щоб розтягнути в часі години пік, коли маси людей в один час рухаються на роботу і завантажують громадський транспорт. Таким шляхом рухалися деякі країни Європи, в Україні також години початку роботи тепер будуть розтягнуті від 8 до 10 ранку і пізніших годин. Вимогами карантину також є в приміщеннях та громадському транспорті, ходити в масці і дотримуватись соціальної дистанції.

Покровський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області, дотримується усіх карантинних норм, та закликає громадськість і суб’єктів пробації слідувати нашому прикладу.

 

(23.06.2020)


 

 

                     Інформування громадян про небезпечну хворобу та шляхи її подолання

З метою забезпечення безпеки громадян в умовах загальнодержавного карантину працівники Покровського районного відділу філії  Центру пробації у Дніпропетровській області працюють у штатному режимі з суворим дотриманням усіх противоепідемічних заходів з профілактики інфікування коронавірусною інфекцією COVID-19. Допомагають в цьому органи місцевого самоврядування, партнерські організації та волонтери, які сприяють у забезпеченні безпечних умов праці.

Подолати епідемію ми зможемо тільки тоді, коли будемо відповідально ставитись до свого здоров'я і дотримуватись правил самоізоляції та гігієни. Тож зараз про найважливіше - як уберегти себе від COVID-19.

 Вірус НЕ циркулює в повітрі, а передається від хворої людини до здорової, якщо ви знаходитесь поруч. Тож гарантія безпеки - відстань.
Вірус може бути на ваших долонях. Слідкуйте за рухами й не торкайтесь обличчя, щоб інфекція не потрапила в організм через слизові оболонки.

Руки слід мити з милом як можна частіше й ретельніше. Якщо такої можливості немає, використовуйте дезінфікуючі спиртовмісні засоби.
Дезінфікуйте особисті речі, зокрема окуляри, телефон чи інші гаджети, якими користуєтесь найчастіше.

Зміцнюйте імунітет, аналізуйте інформацію і не піддавайтесь паніці! COVID-19 - це чергова вірусна інфекція, поширення якої ми зараз мінімізуємо всіма можливими засобами.

У групі ризику - люди похилого віку; люди, які мали безпосередній фізичний контакт із хворими, наприклад, через рукостискання; люди з хронічними хворобами та медичні працівники. Щоб убезпечити себе від можливої хвороби, дотримуйтесь правил карантину, уникайте натовпу, мінімізуйте поїздки в громадському транспорті. Це ваша гарантія безпеки.

Наше спільне завдання - не допустити поширення епідемії. Якщо кожний з нас зробить свідомий крок до цього, ми переможемо коронавірус і збережемо життя людей.

 

(09.06.2020)


 

Безпека суспільства – це найголовніша мета впровадження пробації в Україні

Безпека суспільства – це найголовніша мета впровадження пробації в Україні Система покарань, не пов’язана із позбавленням волі, існувала в нашій країні й раніше. Є покарання пов’язані із забороною займати певні посади і займатися певною діяльністю, є покарання у виді громадських робіт, які полягають у відпрацюванні безоплатних робіт, на об’єктах, які визначені органами місцевого самоврядування. Ці покарання були і до того, як була впроваджена пробація в Україні. Але в усьому світі був інший підхід до альтернативних покарань. Альтернативне покарання – це лише частина системи пробації. Людина не потрапляла в місця позбавлення волі, її дійсно залишали у соціумі та виносили їй вирок.

Відповідно до Закону України “Про пробацію” передбачено три види пробації:

 • досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру ії відповідальності (складення досудової доповіді);
 • наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація;
 • пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, госпіталізація до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

У нас в країні вже впроваджена досудова доповідь, яка відноситься до досудової пробації. Відтепер пробація починає діяти з моменту отримання судом матеріалів про злочин для розгляду. Досудова доповідь – це певний документ, який повинен складати працівник пробації у співпраці з обвинуваченими та подавати його в суд для винесення справедливого вироку. Вона складається на підставі оцінки ризику вчинення повторного правопорушення особою. У всьому світі, де працює служба пробації є наукововизначені сфери життєдіяльності, які мають найбільший вплив на ймовірність вчинення повторного правопорушення. Тобто, це сфера життєдіяльності (освіта, місце проживання, відносини в сім’ї, відносини з друзями, і т.д.), сфера особистісних характеристик, сфера залежностей. Вчені визначили, що ці сфери можуть не мати прямого зв’язку із злочином, але якщо в цих сферах є проблеми, то є велика ймовірність того, що людина вчинить, з тих чи інших причин, правопорушення. Працівник пробації робить оцінку цієї ситуації, визначає ці сфери, визначає ризик, тобто ймовірність. Він бачить чи є в цих сферах проблеми та визначає, які саме ці проблеми.

Працівники пробації – це особлива категорія персоналу кримінальної юстиції. Вони можуть мати різну освіту, але щоб було зрозуміло, у світі їх називають соціальними юристами. Вони не юристи лише за освітою, а це юристи, які мають глибокі знання у сфері соціальної роботи. З іншого боку це не соціальні працівники, так, як вони повинні мати знання у сфері юриспруденції.

Також, однією з ознак, про яку часто згадують, коли говорять про пробацію є пробаційні програми. Пробаційні програми – це спеціальні програми соціально-психологічного або психо-корекційного спрямування, які зобов’язує пройти суд для того, щоб людина змінила свою поведінку, своє відношення до оточуючих, свій внутрішній світ. В інших країнах світу лікувальним підходом вже давно вважається не тільки обов’язкове проходження лікувальних програм, пов’язаних із залежностями від алкоголю та наркотиків, а й програм, спрямованих на зміну внутрішнього світу людини, що має суттєвий вплив на її поведінку.

Наступним етапом є наглядова пробація, яка передбачає пробаційний нагляд та роботу із засудженими до покарань не пов’язаних із позбавленням волі, яка полягає в проведенні оцінки та складенні плану виховної роботи. Це вже впроваджено і починає працювати. Наразі відпрацьовуються форми і методи моніторингу якості виконання цих заходів.

Держава витрачає кошти для того, щоб утримувати за гратами людей, які на сьогоднішній день це мають ніяких обов’язків. Така людина може просто нічого не робити. А громадяни зі своїх податків будуть сплачувати за те щоб його там утримували. Якщо порівняти вартість утримування в установах виконання покарань і вартість утримування при застосуванні пробації, то в європейських країнах це 1 до 10, а в Україні це 1 до 20. Тобто, якщо в нашій державі витрачається 1000 грн у квартал на того, хто відбуває покарання, альтернативне позбавленню волі, то в місцях позбавлення волі – 20000 грн у квартал, а можливо вже й більше. Чи є сенс витрачати гроші для того, щоб не використати можливість виправити особу без цього. Пробація із засудженим йде поруч до того моменту, поки він не вирішить свої проблеми та поки не виправиться.

Отже, пробація – це не є абсолютно новим революційним шляхом, це більш цивілізований шлях, який довів свою ефективність в усьому світі саме з точки зору безпеки суспільства та попередження вчинення повторних правопорушень особами, які вже їх вчиняли. В такий спосіб забезпечується безпека громади.

 

 

(12.05.2020)

 

 

За якими ж телефонами можна звертатись за правовою допомогою від держави?

097-531-97-96

097-531-65-81

098-040-83-70

097-139-88-57

067-276-54-76

067-118-34-90 (Інгулець, Широке)

050-505-28-33 (Жовті Води)

097-495-83-16 (Софіївка)

096-188-55-43 (П’ятихатки)

068-208-50-52 (Апостолове, Зеленодольськ).

Всеукраїнський контакт центр для отримання юридичних консультацій та інформації про адреси найближчих центрів і бюро правової допомоги – 0-800-213-103.

Дистанційні можливості:

- електронна пошта -  kryvyyrih.dnipro@legalaid.dp.ua

- скайп kryvyyrih.dnipro

- звернення через сайт https://bit.ly/2T6p3D6

- звернення через чат в телеграмі  – https://t.me/ualegalaidchat

- звернення через месенджер сторінки Координаційного центру правової допомоги  https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

- портал державних послуг https://igov.gov.ua/service/353/general  (звернення про надання адресної допомоги, при відправці обрати адресу: м.Кривий Ріг, вул.Качалова, 2)

Іноді сучасній людині потрібна не стільки допомога юриста, як знати, де знайти перевірену правову інформацію. Фахівці Криворізького місцевого центру запрошують  отримувати правову інформацію:

- на офіційні сторінки в мережі  Фейсбук «Криворізький місцевий центр БВПД» https://www.facebook.com/kr2.dnipro.legalaid/ та «Безоплатна правова допомога.Кривий Ріг»  https://www.facebook.com/pershuy.centr.bpvd/

- на портал правових консультацій https://wiki.legalaid.gov.ua/

- у телеграм-канал    https://t.me/ualegalaid.

Нагадуємо, що отримати юридичну консультацію, допомогу у складанні звернень скарг, запитів (а це все є безоплатна первинна правова допомога) мають право усі без виключення.

Серед осіб, які мають право на допомогу адвоката, юриста за рахунок держави:

 • усі без виключення діти,
 • ветерани війни,
 • сім'ї загиблих захисників,
 • особи, постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознаками статі,
 • особи з інвалідністю, пенсія яких не вище 2 прожиткових мінімумів для непрацездатних;
 • особи, чий дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
 • викривачі корупції;
 •  інші категорії громадян згідно ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

Кожен з нас сьогодні – частинка великого суспільства, в якому багато чого може залежати від кожного з нас. Дуже дякуємо кожному, хто допомагає поширити правову інформацію інформацію і таким чином захищати права людей, коли це актуально. Звертаємось з проханням і надалі розміщати на офіційних сайтах та сторінка у соцмережах правову інформацію від Криворізького центру безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

(25.03.2020)


Проведення реєстрації в період карантину

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хоча в Україні запроваджено загальнодержавний карантин у зв’язку із спалахом пандемії коронавірусуCOVID-19, співробітники Покровського районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області проводять реєстрацію суб’єктів пробації, оскільки карантин не скасовує виконання органами пробації рішень судів.

 Суб’єкти пробації поставились до реєстрації в режимі карантину дуже відповідально та з розумінням: усі приходять в захисних масках, дотримуються дистанції та охоче дезінфікують свої руки дезінфікуючими засобами, які їм пропонують робітники пробації.

Також, суб’єктам пробації, які потребують, в рамках благодійної допомоги, надаються дезінфікуючи засоби та захисні маски, які працівниками були закуплені за власні кошти.

 

(02.04.2020)

 


 

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ

Покровський районний відділ філії Державна установа "Центр пробації" у Дніпропетровській області запрошує до співпраці волонтерів пробації - відповідальних, активних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Ми вас чекаємо за адресою: м.Кривий Ріг , вул.Шурупова 7, каб.№123, електронна скринька: dn19@probation.gov.ua, м.т. 098-314-43-43

 


ПОКРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області

 

Начальник відділу                                             Косяк Олена Олександрівна, майор внутрішньої служби


Контактні дані:                                                    поштова адреса: 50014, м. Кривий Ріг,

                                                                               вул. Шурупова, буд. 7

                                                                               тел. 098-314-43-43

                                                                               електронна скринька: dn19_probation@ukr.net             

                                                                               dn19@probation.gov.ua


Графік роботи:                                                     понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

                                                                                п’ятниця: 09:00 – 16:45

                                                                                обідня перерва: 13:00 – 13:45

                                                                                вихідний: субота, неділя


 

         Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 • забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 • організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 • допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

           ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 • можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 • збереження роботи та житла;
 • позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

           ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

           ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 • зниження злочинності;
 • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 • позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 • дотримання міжнародних стандартів.           

          ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 • Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 • Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 • Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДОДАТКОВО: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.


 

До уваги суб’єктівпробації, які перебувають на обліку в Покровському районному відділі‼

Уповноважені органи з питань пробації переведено на особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

З 18 березня 2020 року:

 • скасовуються групові заходи;
 • відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстраціючи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробаці ї іншим способом;
 • у разі неможливості особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з працівником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку.
 • водночас звертаємо увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктівпробації в рішеннях суду!

Контактний телефон для зв’язку: 098-314-43-43

 


 

 

 

Громадські роботи, як виправлення засуджених

Поняття покарання за вчинення злочину визначено в Кримінальному кодексі України і означає «захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого». Іншими словами, покаранням в даному випадку є примусове зобов’язання винної у вчиненні злочину особи зазнати певних негативних наслідків.

Кримінальні покарання можуть бути різними в залежності від тяжкості та типу злочину, однак їх перелік чітко та вичерпно визначений державою. Тобто людині не може бути призначено ніякого покарання, яке б не було прямо зазначено в законі. Те ж саме стосується й обрання виду та розміру покарання – це відбувається не довільно, а суворо у відповідності до правил, передбачених законом.

Одним з основних видів покарання є покарання у виді громадських робіт. Згідно з ч. 1 ст. 56 Кримінального кодексу України громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на термін від шістдесяти до двохсот сорока годин і тривають не більше як чотири години на день, Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої груп, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям служби на визначений термін.

За статтею 56 Кримінального кодексу України сутність громадських робіт полягає в тому, що засуджений у вільний від роботи або навчання час безоплатно працює на суспільно-корисних роботах. Вид робіт визначають органи місцевого самоврядування залежно від потреб регіону. Вказівка Закону на те, що роботи повинні бути суспільно-корисними, означає, що вони виконуються на користь певної громади, суспільства. На практиці в переважній більшості такі роботи некваліфіковані, і засуджених до громадських робіт, як правило, залучають туди, де щоденно не вистачає робочих рук або необхідно виконувати роботи, на які через невеликий рівень оплати відсутні бажаючі влаштуватися. Це може бути прибирання вулиць, скверів, парків, майданів, висаджування дерев і квітів, ремонтування і фарбування будівель, спортивних і дитячих майданчиків, благоустрій населених пунктів, інші дрібні будівельні роботи, тобто виконання необхідних для міста, селища, району повсякденних справ, за умови, що вони не пов’язані зі шкідливими умовами праці та ризиком для життя і здоров’я.

Безоплатність громадських робіт означає, що за їх виконання засуджений не одержує винагороди, компенсуючи своєю працею заподіяну державі шкоду.

Виконання покарання у виді громадських робіт регулюється Кримінально-виконавчим кодексом України (статті 36-40.)

Виконують цей вид покарання уповноважені органи з питань пробації за місцем проживання засудженого.

За порушення порядку та умов відбування покарання у виді громадських робіт, а також порушення громадського порядку, за яке засудженого було притягнуто до адміністративної відповідальності, до засудженого може бути застосоване стягнення у виді письмового попередження про притягнення до кримінальної відповідальності.

Стосовно осіб, які ухиляються від відбування покарання у виді громадських робіт, уповноважений орган з питань пробації направляє матеріали правоохоронним органам для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України.

Ухиленням від відбування покарання у виді громадських робіт є:

невиконання встановлених обов’язків, порушення порядку та умов відбування покарання, а також притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, які були вчинені після письмового попередження;

більше двох разів протягом місяця невихід на громадські роботи без поважних причин, а також допущення більше двох порушень трудової дисципліни протягом місяця, поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння.

Для належної виконання даного виду покарання Покровським районним відділом з питань пробації періодично проводяться робочі зустрічі з представниками відділу комунального господарства Покровської районної у м. Кривому Розі ради. Засудженим, які відбувають покарання у виді громадських робіт, додатково роз’яснюються умови відбування покарання та попереджаються про відповідальність щодо ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт.

Завдяки належному рівню взаємодії в питаннях організації виконання покарання у виді громадських робіт з початку року вирішено ряд проблемних питань щодо благоустрою міста. Враховуючи позитивний вплив сусупільно-корисної праці на процес виправлення осіб, які допустили кримінальні проступки, вищезазначений напрямок роботи буде продовжено й в подальшому.

 

(05.03.2020)

    

 

 


5-річний рубіж дії Закону України «Про пробацію»

У суспільстві існує стереотип, що за злочин необхідно запроторювати у в’язницю. Але покарання колись закінчиться і правопорушник повернеться у суспільство після тривалого спілкування з такими самими злочинцями, без засобів існування, без розуміння та підтримки. Чи багато людей мають бажання з ним зустрітися?

Сьогодні в Україні, як і у багатьох країнах світу, існують покарання без позбавлення волі для правопорушників, які не несуть загрози життю і здоров’ю людей. Ці покарання виконує служба пробації, яка покликана не лише здійснювати нагляд та контроль за поведінкою таких правопорушників, а й повернути їх у повноправні члени нашого суспільства.

5 лютого 2020 року виповнилося п’ять років з часу прийняття Верховною Радою України Закону «Про пробацію».

Створення інституту пробації стало можливим завдяки вивченню та впровадженню міжнародного досвіду іноземних держав, адже у світі пробація існує вже більше 200 років та довела ряд переваг, які отримує:

1.Держава:

- зниження злочинності;

- зниження кількості ув'язнених осіб;

- позитивний економічний ефект: оскільки утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації, крім цього залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

- дотримання міжнародних стандартів.

2.Суспільство:

- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, інтересами членів суспільства та відшкодуванням завданої шкоди.

3.Особа, яка вчинила правопорушення:

- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

- збереження сімейних стосунків та зв'язків у громаді;

- збереження роботи та житла;

Усього за п’ять років в Україні створено найбільшу систему пробації, яку в інших країнах запускали роками, а подекуди і сьогодні не мають такого законодавчого і практичного досвіду, який є в нашій країні.

Нині модель пробації передбачає три види пробації: досудова (під час судового розгляду), наглядова (виконання покарання, альтернативного позбавленню волі) та пенітенціарна (у період підготовки до звільнення осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк).

Для реалізації завдань, покладених на органи пробації, в нашій області функціонує філія Центру пробації та 43 структурні підрозділи філії зі штатом 313 осіб. Доречі, система пробації Дніпропетровщини, є найбільшою серед інших областей України.

За досить невеликий проміжок часу, наші працівники отримали довіру та підтримку з боку громади, об’єднали можливості органів державного і недержавного сектору, створили можливість для особи, яка перебуває у конфлікті з законом, змінитись без ізоляції від суспільства.

Лише за п’ять років через систему пробації Дніпропетровщини пройшло близько 70 тисяч осіб, які відбували кримінальні покарання, не пов’язані з позбавленням волі та адміністративні стягнення. З ними проводилась соціально-виховна робота, яка базується на виявленні та подоланні проблемних аспектів, які зумовили вчинення правопорушень (приміром, відсутність освіти, роботи та законних джерел доходів, складна ситуація в родині, вплив оточення, різного роду залежності, спосіб мислення та інші психологічні особливості тощо).

Підсумовуючи, можна сказати, що виправлення правопорушників, які не становлять небезпеки життю і здоров’ю громадян в умовах вільного суспільства є більш ефективним ніж просто їх ізоляція, адже більш ніж у 95% випадках наші клієнти успішно проходять пробацію та не вчиняють нових кримінальних правопорушень.

 

 

(20.02.2020)

 

 


«Пробація – можливості для змін! П’ятирічний рубіж» (11.02.2020)

П’ятого лютого минуло п’ять років з моменту підписання президентом Закону України «Про пробацію».Повномаштабно  процес розвитку пробації в Україні розпочався у 2017 році.За цей час є певні результати, навіть, зважаючи на той факт, що крім наглядової пробації, додалось ще два види пробації – це досудова та пенітенціарна, додатковий обсягзавдань не відбився на якості роботи працівників тому що, починаючи вже з досудової доповіді, співробітник пробації веде клієнта ще з підготовчого засідання суду і до остаточного відбуття покарання. Як і в пенітенціарній пробації, яка має на меті ресоціалізацію засуджених, які будуть звільнені з місць позбавлення або обмеження волі, працівник пробації знайомиться із засудженимище на стадії його ізоляції від суспільства та готує його звільнення.

Так, за п’ять років  працівниками Покровського районного відділу поставлено на облік звільнених від відбування покарання з випробуванням – 1202 особи; засуджених до громадських робіт – 167 осіб та притягнутих до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт – 467 особи; із забороною займати певні посади – 29 осіб, засуджених до виправних робіт – 1 особа, засуджених до обмеження волі – 12 осіб.

 Починаючи з 2017 року працівники пробаціїскладають досудові доповіді. З метою прийняття судом справедливого рішення щодо міри покарання, працівниками Покровського районного відділу складено та направлено до суду - 1019 досудових доповідей відносно обвинувачених.

 З метою реалізації соціально-виховних заходів, спрямованих на усунення криміногенних чинників у житті засуджених, які сприяють скоєнню ними нових правопорушень, Покровський районний відділ залучає додатково інші наявні ресурси громади, це – органи державної влади, волонтерів пробації, благодійні організації. Завдяки цьому, у 2019 році 1 суб’єкта пробації було зараховано до навчального закладу для подальшого навчання, 9 осіб працевлаштовано та 2 особам надано допомогу в оформленні та отриманні паспорту.

Як і в кожній іншій справі, починати з «нуля» дуже важко, але завдяки розумінню та підтримці з боку керівництва, ми намагаємося якісно виконувати поставлені завдання. Неоціненим є допомога громадських та негромадських організацій, які не залишились осторонь під час впровадження пробації на місцях.

Користуючись нагодою, хочеться побажати нам, щоб наступні п’ять років були більш сталими, більш стабільними та прибутковими для нашої служби і це стосувалося б кожного працівника пробації.

 

 


СТОП домашньому насильству (11.11.2019)

Побиття чоловіком дружини чи психологічні приниження будь-кого з членів родини в Україні доволі тривалий час вважалося суто сімейним та «сміттям, яке не варто виносити з дому", а суспільство переважно закривало на це очі.

Та в грудні 2017 року ситуація з цього питання змінилася в кращу сторону. Так 07.12.2017 прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Згідно Закону домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Даний Закон визначив 16 категорій людей, щодо яких може чинитися таке насильство, а не лише дружина, дитина, чоловік, як це було раніше.

Отже, під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні.

Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я.

Раніше відповідальність кривдника за вчинення домашнього насильства передбачалася лише Кодексом України про адміністративні правопорушення. Ст. 172-3 КУпАП. Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від 170 грн до 340 грн або громадських робіт на строк 30-40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом від 340 до 680 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Тепер з 11.01.2019 за домашнє насильство введено кримінальну відповідальність. Ст 126-1 КК України. Згідно якої, кривдник може бути покараний громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.

Отже, якщо особа звернулася до поліції через погрози чи побиття її кривдником один-два рази, правоохоронці можуть притягнути кривдника до адміністративної відповідальності. Але якщо це відбудеться втретє, віднині вони мають законні підстави відкрити кримінальне провадження.

 

 

Держава, яка не дбає про своїх дітей – не має майбутнього  (14.01.2020)

Проблема безвідповідального ставлення батьків до утримання своїх дітей є однією з найбільш актуальних в Україні. Сьогодні все більше обертів набирає тема несплати аліментів. Держава подбала про дітей і на законодавчому рівні визначила  оплачувані суспільно корисні роботи.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», що набрав чинності 06.02.2018 року, запроваджено новий вид адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї у вигляді суспільно корисних робіт. А саме, якщо у батька чи матері дитини виникає заборгованість по сплаті аліментів за 6 місяців, таку особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно корисних робіт.

Виконання рішень суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді оплатних суспільно корисних робіт покладено на уповноважені органи з питань пробації.

Суть суспільно корисних робіт полягає у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці, та кошти за виконану роботу перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для погашення заборгованості зі сплаті аліментів.

 Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб, що передбачено ст.183-2 КУпАП України.  У разі злісного  ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона притягується до кримінальної відповідальності та внесеними змінами  Кримінальний кодекс України доповнено статтею 389-2,де визначено  що, за злісне ухилення від відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до двох років.

З початку 2019 року на обліку Покровського районного  відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області перебувало 4 правопорушника. З них, вже 3 сумлінно відбули адміністративне стягнення, а зароблені ними кошти були перераховані на відповідний рахунок для погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Ще один правопорушник Ц., який перебуває на обліку Покровського районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області, допустив несплату аліментів на утримання двох дітей, внаслідок чого виникла заборгованість по аліментам станом на лютий 2019 року склала 54427,69 грн. Рішенням суду даного громадянина визнано винним та накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно-корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин. На даний час він відпрацьовує суспільно-корисні роботи на одному із об’єктів, визначених рішенням Криворізької міської ради. Даний об’єкт – це комунальне підприємство «Парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького». З метою перевірки правильності виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт як порушником, так і власником підприємства співробітники Покровського районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області відвідують зазначене підприємство.

Таким чином, впровадження посилених заходів примусового виконання стало стимулом для недобросовісних батьків, які  вчасно не  сплачують  аліменти.

 

 

Пенітенціарна пробація, як складова ресоціалізації в України (05.12.2019)

Питання щодо злочину та покарання завжди турбувало суспільство. На сьогоднішній день в засобах масової інформації досить широко освітлюються події, пов’язані з порушеннями громадянами законів, особлива увага пересічних громадян звертається на події пов’язані з кримінальними злочинами. Аналізуючи ту чи іншу подію мало хто замислювався над причинами, що призводять до скоєння того чи іншого діяння, а також до подальшої долі осіб, які їх вчинили. Так, всі ми знаємо, що за кожним злочином повинно стояти справедливе покарання та воно повинно бути невідворотним.

На сьогоднішній день суспільство повинно знати, що система призначення та виконання покарань в нашій державі не стоїть на місті та зазнала суттєвих змін за часи незалежності України. Основним пріоритетом державної політики в системі виконання покарань на сьогоднішній день є не стільки покарання злочинців, скільки їх виправлення та повернення до громади як повноправних членів суспільства. Саме такий підхід, взятий за основу з європейської практики здатний системно порушити радянську систему покарання злочинців, та шляхом усунення причин, що підштовхують осіб на скоєння повторних злочинів, повинен стати запорукою зменшення рецидивної злочинності.

Сьогодні завдяки відкритості всі ми маємо змогу зазирнути в місяця позбавлення волі, власними очима побачити ті умови в яких перебувають особи, що порушили закон, але далеко не всі замислювалися над тим, що саме робиться для того, щоб ці люди дійсно визнали свої помилки в житті та в подальшому вели правослухняне життя.

 Як зазначалося раніше під час виконання покарань одним з основним заходом є надання допомоги засудженим підготуватися до життя на волі. На рівні законодавства ця робота визначена таким терміном як «пенітенціарна пробація» та полягає в підготовці осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Заходи пенітенціарної пробації здійснюються органом пробації за місцем, яке обрав засуджений для проживання після звільнення.

Зазначені заходи здійснюються на підставі звернення адміністрації установи виконання покарань до відповідного органу пробації.

За зверненням адміністрації установи орган пробації за обраним місцем проживання засудженого після звільнення спільно з державними органами та органами місцевого самоврядування сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у визначенні місця проживання після звільнення, влаштуванні до спеціалізованих установ для звільнених, госпіталізації до закладів охорони здоров'я осіб, які потребують стаціонарної медичної допомоги, працевлаштуванні працездатних осіб. На практиці ця робота полягає у тісній взаємодії органу пробації з іншими органами державної влади з метою завчасного вирішення проблем засуджених, з якими вони можуть зустрітися після звільнення. За умови вирішення зазначених питань створюються передумови для повноправного законослухняного життя громадян після відбуття покарання та призводить до мінімізації причин, що спричиняють повторні злочини.

За 11 місяців 2019 року до Покровського районного відділу філії Центру пробації у Дніпропетровській області із різних установ виконання покарань надійшло 68 запитів у відношенні осіб, відбуваючих покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та у відношення яких  здійснюються заходи  з підготовки до звільнення. А саме : 49 запитів щодо можливості проживання, 8- щодо можливості працевлаштування, 11 – щодо сприяння організації соціального патронажу засудженим віком до 35 років. Всі ці заходи були опрацьовані, виконані та надані відповіді.

 

                                                                                

 

 

12  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15  16 17 18 19 20 21  23 25 27 28 29 30