Інформація про роботу відділу

   

27.10.2020 Корисні посилання для суб’єктів господарювання які мають намір використовувати або використовують програмні реєстратори розрахункових операцій


22.10.2020 Які вимоги до ресторану або кафе розташованому на першому поверсі житлового будинку


16.10.2020  УРЯД ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ДО 31 ГРУДНЯ:  ЩО ЗМІНИТЬСЯ?


12.10.2020 Трудовий договір: види, мета та порядок укладення


08.10.2020 Роздрібна торгівля пивом: чи потрібно отримувати ліцензію?


06.10.2020 Законодавчі вимоги для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (для малих виробництв виноробної продукції)


01.10.2020 Перевірка дотримання трудового законодавства: що можуть вимагати перевіряючи


01.10.2020 Які підприємства можуть потрапити до плану перевірок в 2021 році


29.09.2020 Шановні суб’єкти господарювання!


22.09.2020  Важливі цифри для підприємців з 1 вересня 2020 року!


16.09.2020 Оформлення працівника на роботу. Покрокова інструкція!


14.09.2020 Про збільшення розміру мінімальної розміру заробітної плати


10.08.2020  Щодо обов'язку продавців видавати розрахункові документи встановленої форми при реалізації побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту 


10.08.2020  Нелегальна праця: наслідки та ризики


28.07.2020  Легалізація зайнятості: наслідки та відповідальність.


28.07.2020 Ведення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем без державної реєстрації: які штрафи застосовуються!


21.07.2020 Не оформили трудові відносин із особою, яка проходить стажування – порушили трудове законодавство! 


15.07.2020 Про роботу робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за 6 місяців 2020 року


13.03.2020 Попереджувальні заходи з організації роботи в об’єктах бізнесу з недопущення поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) !


5.03.2020 МАГАЗИН І КАФЕ В ОДНІЙ БУДІВЛІ — СКІЛЬКИ ЛІЦЕНЗІЙ ВИМАГАТИМУТЬ ПОДАТКІВЦІ


14.02.2020  З 2 лютого 2020 року діють нові штрафи для порушників трудового законодавства!


06.02.2020  ПЕРЕВАГИ ОФІЦІЙНОГО  ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ   ДЛЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!


05.02.2020 ПРАВА СПОЖИВАЧІВ: ПРО ЩО МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН!


04.02.2020 Правила та вартість отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним


14.01.2020 Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо легалізації найманих працівників за 2019 рік


31.10.2019  Продаж побутової техніки: чи можна без РРО?


08.05.2019  Про скасування Книги відгуків та пропозицій та дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян»


08.05.2019  Про проведення навчання щодо вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні


21.09.2018  До уваги суб'єктів господарювання!

 


Корисні посилання для суб’єктів господарювання які мають намір використовувати або використовують програмні реєстратори розрахункових операцій

З метою надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та які мають намір використовувати або використовують програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) інформуємо, що інформаційну допомогу з питань реєстрації та застосування ПРРО можливо отримати за допомогою інструкцій з встановлення та налаштування ПРРО, які розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланнями:

  https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/,

 https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/,

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/,

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/

Телефон посадової особи ДПІ, відповідальної за надання допомоги та консультування розміщено за посиланням https://dp.tax.gov.ua/kontakti/«Перелік контактних телефонів для надання консультацій про застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій».

 

(27.10.2020)


 

Які вимоги до ресторану або кафе розташованому на першому поверсі житлового будинку

Найчастіше заклади громадського харчування відкривають у приміщеннях, які шляхом реконструкції переводять із житлових у нежитлові. Проте проектант такої реконструкції зіштовхнеться з купою вимог, прописаних у різних державних будівельних нормах, а саме:

 1. Кількість паркомісць. Під час будівництва житлової споруди парковки проектуються відповідно до кількості квартир і кімнат у них. Для закладів громадського харчування вимоги інші, які не завжди можуть бути втілені в межах території забудови.

  2. У приміщенні потрібно передбачити два окремих входи/виходи для винесення сміття та для прийому вантажів (зокрема, продуктів харчування). Зважаючи на те, що будинок вже зведений, а реконструкція - це зміна тільки внутрішнього простору квартири, зробити додатковий вихід вкрай проблематично.

3. Середній рівень дозволеного навантаження на електромережу згідно з ДБН становить приблизно 2,5 кВт на одну квартиру. Загалом показник залежить від поверховості будинку і загальної кількості квартир. Ресторан, зважаючи на велику кількість електроприладів для приготування їжі, може нести навантаження на систему у розмірі 50 кВт. Як це відобразиться на електрозабезпеченні всього житлового будинку - питання відкрите.

               4. Робота кафе потребує зовсім інших вентиляційних та протипожежних систем, ніж в усьому будинку. Для цього необхідні складні проектні рішення та специфічні погодження.

               5. Функціонування закладу громадського харчування - це завжди сильні запахи, підвищений рівень шуму та забруднення. Знизити їх до дозволеного рівня - додаткова складність як для замовника, так і для архітектора. У всьому перерахованому мають бути враховані інтереси осіб, які живуть поряд, і умови їх проживання не можуть бути погіршені на догоду чиїхось бізнес-інтересів.

 

 

 

(22.10.2020)


 

УРЯД ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ДО 31 ГРУДНЯ:  ЩО ЗМІНИТЬСЯ?

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні ще на два місяці, до 31 грудня (включно).
 Внесені зміни щодо критерій для зон карантину. Зокрема, вдвічі підвищили показник охоплення тестувань до 48 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
Крім того, змінюють правила щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях.
 У «зеленій зоні» пропонується дозволити масові заходи загалом не більше 50 людей за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра та маскового режиму.
У «жовтій» – не більше 30 людей,
«помаранчевій» – не більше 20.
Проведення спортивних змагань дозволяється без глядачів, окрім міжнародних змагань, де їх проведення з глядачами можливе за окремим погодженням МОЗ.
Крім того, уряд прийняв рішення заборонити роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (у «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах).
Кабмін рекомендує перевести університети на дистанційне навчання з 15 жовтня по 15 листопада. Також рекомендується ввести з 15 жовтня шкільні канікули.
Які наслідки для бізнесу через подовження карантину?
Через подовження адаптивного карантину до 31 грудня (включно):
1. Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки.
2. За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня по 31 грудня ДПС має не штрафувати.
3. Діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ).
4. Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається.
5. Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.
6. Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.
Але з 1 вересня, незважаючи на продовження карантину:
• допомогу ФОП – «єдинникам» на дітей не виплачують.
• розпочалися перевірки Держпраці щодо детінізації праці.
• СБУ вважає за необхідне відновити податкові перевірки під час карантину.

 

(16.10.2020)
 


 

Трудовий договір: види, мета та порядок укладення

Відповідно до Кодексу законів про працю трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

   Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням

               Трудовий договір може бути:

- безстроковим, що укладається на невизначений строк;

- на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

- таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Письмовий трудовий договір обов'язково оформлюється у письмовому вигляді у випадках, передбачених законодавством, а саме:

- при організованому наборі працівників;

- при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

- при укладенні контракту;

- у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

- при укладенні трудового договору з неповнолітнім;

- при укладенні трудового договору з фізичною особою;

- при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

- в інших випадках, передбачених законодавством України (ст. 24 КЗпП).

 Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Письмовий трудовий договір має містити у собі всі істотні умови, а саме: трудові обов'язки, режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку, умови оплати праці, пільги, компенсації, додаткові гарантії тощо.

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів № 413.

 

 

(12.0.2020)


Роздрібна торгівля пивом: чи потрібно отримувати ліцензію?

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання, у якій зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

  У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються:

  - адреса місця торгівлі,

 - перелік РРО, програмних РРО, (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

  У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб’єктом господарювання зазначається:

- адреса місця торгівлі,

- і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних РРО (ст. 15 Закону № 481).

 Отже, суб’єктам господарювання (у тому числі платникам єдиного податку) для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО/програмним РРО та роздрукуванням відповідних розрахункових документів (формуванням електронних розрахункових документів) встановленої форми.

При цьому, отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, не передбачено.

 

 

(08.10.2020)


 

Законодавчі вимоги для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (для малих виробництв виноробної продукції)

 

Термін розгляду документів

Поширені
помилки у документах

Для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (для малих виробництв виноробної продукції), суб’єктом господарювання до ДПС (м. Київ, Львівська пл.8) подається заява на отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв (для малих виробництв виноробної продукції) із документами(завіреними нотаріально, або органом, який їх видав), визначеними Законом № 481, а саме:

1. копії засновницьких документів;

2. копія зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства;

3. документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію у розмірі 780 грн;

4. договір з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (у разі відсутності власної акредитованої лабораторії);

5. документи, що підтверджують право користування відокремленими нежитловими приміщеннями (цехами, підвалами, ангарами), призначеними для здійснення господарської діяльності, що належать суб’єкту господарювання (у тому числі іноземному суб’єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на підставі будь-якого речового права, визначеного законодавством України та обладнанням для виробництва та розливу в споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових;

6. інформація щодо кодів згідно з УКТ ЗЕД на продукцію, яку планується виробляти.

Не пізніше 30 календар-них днів з дня надход-ження заяви із докумен-тами

1. Відсутня інформація щодо кодів УКТ ЗЕД на виноматеріали та вина.

2. Декларація заповнена не повністю.

3. Інформація, зазначена у декларації суперечить даним, зазначеним у інших документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

4. Відсутні відомості про реєстрацію Декларації.

5. Згідно з даними податкового обліку та реєстрів суб’єкти господарюван-ня зареєстровані в якості платника єдиного податку першої ‑ третьої груп

Довідково.

 1. Зазначені документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування.

Правила засвідчення копій документів, визначені Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 7.04.2003 №55, Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції від 18.06.2015 №1000/5, інструкції з діловодства в окремих органах державної влади (місцевого самоврядування) та інші нормативно-правові акти.

Серед іншого відповідно до п.8 розд.10 зазначених правил копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.

Копії документів, які складені двома та більше сторонами (суб’єктами господарювання) посвідчуються всіма сторонами.

2. Малі виробництва виноробної продукції – суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють за повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових в об’ємі, що не перевищує 10 000 декалітрів на рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва (абзац сорок дев’ятий статті 1 Закону України від 19.12.1995 № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481);

3. Малі виробництва виноробної продукції здійснюють виробництво та розлив у споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва (частина двадцята статті 2 Закону № 481);

 4. Використання спирту при виробництві суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані

 

(06.10.2020)


 

Перевірка дотримання трудового законодавства: що можуть вимагати перевіряючи

Для уникнення відповідальності за порушення законодавства про працю, роботодавцям необхідно працювати відповідно до норм трудового законодавства і своєчасно та у повному обсязі виплачувати працівникам заробітну плату не менше мінімальної, встановленої законом.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є, зокрема, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

 Підпунктом 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК встановлено, що фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом, зокрема, щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

 Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки (п. 85.2 ст. 85 ПК).

Під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в тому числі тим, яким установлено випробування, перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з'ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника. Для з'ясування факту належного оформлення трудових відносин з працівником, який здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо) (п. 80.6 ст. 80 ПК).

 

(01.10.2020)


Які підприємства можуть потрапити до плану перевірок в 2021 році

Які підприємства будуть у плані перевірок у 2021 році - залежить від критеріїв.

 Такі критерії визначені урядовою постановою від 20 травня 2020 р. № 383, зокрема:

 • наявність та/або експлуатація об'єктів підвищеної небезпеки, машин, механізмів, устатковання протягом останніх 5 років, що передують плановому періоду;
 • виконання робіт підвищеної небезпеки протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду;
 • невиконання зауважень, які було надано під час проведення аудиту охорони праці та/або усунення порушень, що були виявлені під час заходу державного нагляду (контролю) протягом останніх п'яти років;
 • використання у діяльності шкідливих речовин III або IV класу небезпеки протягом останніх п'яти років;
 • порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства про працю;
 • використання праці неповнолітніх осіб;
 • наявність заборгованості з виплати заробітної плати або порушення строків її виплати;
 • виплата працівникам заробітної плати на рівні або нижче встановленого законодавством розміру мінімальної зарплати;
 • невідповідність кількості найманих працівників обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;
 • наявність розбіжностей між фактичними показниками чисельності працівників і заробітної плати за показниками звітності;
 • порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення;
 • застосування праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, протягом останніх двох років, що передують плановому періоду;
 • порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
 • одержання суб'єктом господарювання державної допомоги у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, цільової позики, дотації за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;
 • порушення вимог законодавства у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки, вимог законодавства з питань гігієни праці, застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, виявлені за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду;
 • порушення вимог законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, виявлені за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п'яти років;
 • порушення вимог законодавства з охорони праці щодо розслідування нещасного випадку, виявлені за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду;
 • настання нещасних випадків, наявність випадків гострого або хронічного професійного захворювання у працівника, особи суб'єкта господарювання протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду.

На основі цих критеріїв суб'єктів господарювання відносять до високого, середнього або незначного ступеня ризику, що впливає на періодичність проведення планових перевірок.

Так, щодо суб'єктів, які належать до високого ступеня ризику, перевірки проводяться не частіше ніж один раз на два роки; середнього ступеня ризику - не частіше ніж один раз на три роки; незначного ступеня ризику - не частіше ніж один раз на п'ять років.

(02.10.2020)


 

 

Шановні суб’єкти господарювання!

У зв’язку з відсутністю магазинів на території селища Бажанове,його мешканці просять організувати виїзну торгівлю продовольчими товарами першої необхідності.

Хто бажає організувати виїзну торгівлю звертайтесь до відділу розвитку підприємництва Покровського району,

тел. 94-74-62.

 

 

(29.09.2020)


Важливі цифри для підприємців з 1 вересня 2020 року!

 

(22.09.2020)


Оформлення працівника на роботу. Покрокова інструкція!

Трудовий договір

 Якщо вам потрібен фахівець, який на постійній основі виконуватиме певні обов'язки, — продавець у магазин, бариста в кав'ярню, менеджер тощо — укладіть з ним трудовий договір.

 Для виконання конкретного завдання, обмеженого в часі, достатньо підписати договір цивільно-правового характеру, наприклад, для спеціаліста з монтажних робіт, достатньо підписати договір цивільно-правового характеру.

 Трудовий договір укладається письмово, у ньому ви прописуєте обов'язки і права працівника й ваші як роботодавця. Один екземпляр залишаєте в себе, другий віддаєте працівнику.

Реєструвати трудовий договір у податковій чи центрі зайнятості не треба.

За шаблон можна взяти форму договору з Наказу № 260. Видаліть із тексту згадки про центр зайнятості, реєстрацію договору й додайте інформацію про посаду, розмір зарплати, опишіть роботу, графік і вихідні, тривалість відпустки й випробувального терміну.

Більше нюансів пропишете — легше буде довести порушення працівником умов трудового договору, якщо вирішите його звільнити.

 Але не переборщіть: у договорі не повинно бути пунктів, які порушують трудове законодавство, наприклад що працювати треба без вихідних.

Кроки підприємця для оформлення працівника

 Трудовий договір укладають на підставі заяви претендента про прийняття на роботу, в ній він пише дату початку роботи й посаду. Якщо такої заяви у вас немає, не біда: свій намір працювати у вас працівник підтвердив, коли підписав договір.

Ось список документів, які треба взяти у працівника:

 • паспорт або інший документ для посвідчення особи;
 • РНОКПП. У працівника може й не бути податкового номера, якщо він відмовився від його отримання через релігійні переконання, в такому випадку вистачить серії та номера паспорта;
 • трудова книжка, якщо людина працюватиме у вас за основним місцем роботи.

Ви можете попросити працівника принести диплом, сертифікат або інший документ про освіту, якщо робота вимагає спеціальних знань.

Також можуть знадобитися:

 • довідка про стан здоров'я, якщо працювати доведеться в шкідливих і небезпечних для здоров'я умовах, співробітник має пройти медогляд;
 • пільговики, інваліди, батьки неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів повинні надати документи, що підтверджують право на пільги;
 • інші документи, в т. ч. військовий квиток для військовозобов'язаних, приписне свідоцтво для призовників для ведення військового обліку, довідка про звільнення для звільнених з колоній і в'язниць.
 • Трудовий договір буває строковим і безстроковим: строковий трудовий договір укладають на певний строк або на час виконання роботи, а безстроковий — на невизначений строк.

Договір почне діяти після того, як оформите наказ (розпорядження) про прийняття на роботу і повідомите податкову, що у вас з'явився працівник.

Ці документи вбережуть вас від штрафів, якщо Держпраці прийде з перевіркою.

Розпорядження про прийняття на роботу

Оформляти розпорядження або наказ обов'язково (ч. 3 ст. 24 КЗпП), у ньому треба вказати дату початку трудових відносин, посаду, підставу (трудовий договір). Дата в наказі — напередодні виходу співробітника на роботу.

Повідомлення податкової про прийняття працівника

Повідомлення треба подати до податкової, де перебуваєте на обліку як підприємець (форма затверджена Постановою № 413). Зробити це треба до того, як співробітник приступить до роботи.

Подати повідомлення можна: через онлайн-сервіси, кабінет платника, підписавши документ ЕЦП віднести особисто на папері разом з електронною копією. Втім, на папері повідомлення подають, якщо трудові договори уклали максимум із п'ятьма працівниками.

Не забудьте проставити дату і кількість заповнених рядків, вона має відповідати кількості працівників.

 Важливо, щоб збігалися дати початку роботи в повідомленні, трудовому договорі та наказі про прийняття на роботу.

Трудовий договір можна оформити в будь-який час до виходу працівника, і це не вплине на дату початку роботи. А ось наказ про прийняття на роботу маєте оформити хоча б за день до початку роботи. Адже роботодавець повинен ще встигнути повідомити ДФС, що в нього з'явився новий працівник.

Записи в трудову книжку

Якщо приймаєте співробітника на основне місце роботи і він трудиться більше п'яти днів, потрібно заповнити його трудову.

У графі 3 без номера і дати напишіть заголовок — повну назву ФОП, а вже далі записуємо інформацію:

 • графа 1 — порядковий номер запису в трудовій;
 • графа 2 — дата, з якої працівник приступив до роботи, повинна збігатися з датами в наказі і трудовому договорі;
 • графа 3 — назва посади/роботи, розряд (клас, категорія), цех або відділ, наприклад «Прийнятий на посаду спеціаліста з продажу»;
 • графа 4 — номер і дату наказу про прийняття на роботу.

Ставите під цією інформацією свій підпис.

 Назва роботи, посада, професія працівника в трудовій книжці повинні відповідати даним у Класифікаторі професій ДК 003:2010

 

 

(16.09.2020)


Про збільшення розміру мінімальної розміру заробітної плати

З 1 вересня, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 року № 822-ІХ 2020 року, збільшено розмір мінімальної заробітної плати, який встановлено ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» від 14.11.2018 року № 294-IX.

  Так, у місячному розмірі, мінімальна зарплата зросла з 4723 грн до 5000 грн, а у погодинному розмірі - з 28,31 грн до 29,20 грн.

 Збільшення розміру мінімальної зарплатні призвело до зміни розміру таких показників:

 - розмір мінімального окладу. Підприємствам, у яких мінімальний оклад працівників дорівнює розміру мінімальної зарплати, потрібно підвищити мінімальний оклад таких працівників з 01.09.2020 року до 5000 грн.;

 - мінімальний розмір ЄСВ з заробітної плати та доходів ФОП, самозайнятих осіб та членів фермерського господарства. Нагадаємо, що розмір мінімального страхового внеску ЄСВ в місяць дорівнює 22% від мінімальної зарплати. Отже, з 01.09.2020 року він становитиме 1100 грн (5000 х 22%), замість 1039,06 грн (4723 х 22%);

 - максимальний розмір ЄСВ, який дорівнює 22% від 15 розмірів мінімальної зарплати. Тобто, з 01.09.2020 року максимальний ЄСВ становить 16500 грн. ((15х5000) х 22%), замість 15585,90 грн;

 - мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства. Нагадаємо, що цей розмір становить 1250 мінімальних зарплат, виходячи із ставки мінімальної зарплати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства (ст. 14 Закону України від 17.09.2008 року № 514-VI).

Звертаємо увагу що, ті показники, які залежать від мінімальної зарплатні станом на 1 січня поточного року (розмір податкової соціальної пільги; граничний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга; граничні норми добових на відрядження; розмір єдиного податку для платників єдиного податку 2 групи), залишаться незмінними.

 У наслідок підвищенням мінімальної заробітної плати зросли і штрафи за порушення законодавства про працю.

У разі вчинення порушень законодавства про працю, які передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП, роботодавці (юридичні та фізичні особи – підприємці), які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу. Розмір таких штрафів кратний розміру мінімальної заплати, установленої законом на момент виявлення порушення.

               Отже :

- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

 - оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві ;

 - виплата зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ і податків тягнуть за собою накладання штрафу у 10 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення(з 01.09.2020 року - 50 000 грн).

               До юридичних осіб та ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1-3 груп - застосовують попередження.

За повторне протягом двох років із дня виявлення порушення - 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.09.2020 року - 150 000 грн).

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі з роботодавця стягується 3 розміри мінімальної зарплатні, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.09.2020 року - 15 000 грн).

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці коштуватиме 2-х розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.09.2020 року це 10 000 грн).

 Разом з тим недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, залученим до виконання військових обов'язків потягне за собою застосування фін санкції у 4 розміри мінімальної зарплатні, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.09.2020 року - 20 000 грн).

За недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні підприємство сплатить 3 розміри мінімальної зарплатні, установленої законом на момент виявлення порушення (з 01.09.2020 року - 15 000 грн).

 Крім того, за недопущення до проведення перевірки, перешкоджання в її проведенні з питань неоформлених працівників, неповної зайнятості та неповної сплати ЄСВ і податків - 16 розмірів мінімальної зарплатні, установленої законом на момент виявлення порушення (з 01.09.2020 року - 80 000 грн).

Щодо порушення інших вимог трудового законодавства - передбачено штраф в 1 розмір мінімальної зарплатні за кожне таке порушення (з 01.09.2020 року. - 5000 грн), а за повторне протягом року з дня виявлення порушення - 2 розміри мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення (з 01.09.2020 року - 10 000 грн).

  Підсумовуючи, зазначимо, що зміни до Державного бюджету України на 2020 рік у першу чергу покликані поліпшити життя громадян, які отримують мінімальну заробітну плату та збільшити надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і єдиного соціального внеску (ЄСВ) до Пенсійного фонду, забезпечуючи соціальні гарантії для незахищених верств населення.

Наприкінці, варто наголосити, що одним з пріоритетних напрямів у роботі контролюючих органів є упередження порушень законодавства в частині трудових відносин та недопущення нарахування працівникові заробітної плати нижче, або на рівні мінімальної зарплатні.

Як результат - дедалі більше роботодавців віддають перевагу офіційним трудовим відносинам та сплачують гідну заробітну плату працівникам.

 

 

(14.09.2020)


 

 

Щодо обов’язку продавців

видавати розрахункові документи встановленої форми при реалізації побутових товарів,

що підлягають гарантійному ремонту

               Згідно з ч.11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів», у разі виявлення недоліків у товарі, вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

               Звертаємо увагу споживачів на необхідність вимагати від продавця (суб’єкта господарювання) видачі розрахункового документу встановленої форми при купівлі технічно складних побутових товарів.

               Форма і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб’єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, регулюються Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим в Мін’юсті 11.02.2016 за № 220/28350.

               Статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що обмін товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

               Відповідно до ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», технічно складні побутові непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

               Перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231.

               Ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи замовлення, оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

(10.08.2020)

 

 

 

 

Нелегальна праця: наслідки та ризики.

 

               Для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до:

- позбавлення працівника гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

- втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

- втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії;

- відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

               Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця призводить до:

- ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст.

- нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

- не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

(10.08.2020)

 

 

 

 

 

Легалізація зайнятості: наслідки та відповідальність.

Легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти: це легалізація зайнятості та легалізація заробітної плати.

Нелегальна зайнятість – це, звичайно, використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин.

Для цього роботодавцями крім традиційного використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти.

 Цікаве питання також працевлаштування найманих працівників під виглядом укладення з ними цивільно-правових договорів. При цьому не виникають трудові відносини, які регулюються трудовим законодавством і працівник не має права на відпустки та оплату лікарняних. Проте слід брати до уваги, що цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

 Що стосується «тіньової» заробітної плати, або так званої заробітної плати «в конвертах» – тут також багато цікавого.

Інколи підприємства (особливо це стосується малого бізнесу) платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну. Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники таких підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути.

 Небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати.

 Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі виникнення потреби у придбанні, будівництві чи ремонту житла, навчання або лікування, громадянам, що отримують зарплату «в конверті», буде вкрай важко отримати кредити потрібного розміру.

У разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, або вони розраховуватимуться тільки з офіційної, малої заробітної плати.

 Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, а це неминуче призведе до того, що: вимагатимуть працювати понад норму, а то і без вихідних без додаткової оплати праці; не буде доплат за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні, а також індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням індексу інфляції; не буде вихідної допомоги при звільненні працівника через скорочення штатів; не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника; не буде права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, грошової компенсації за невикористану відпустку; не буде права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці); не буде права на охорону праці; працівник не матиме змоги зареєструватись в центрі зайнятості як безробітний та отримати відповідну допомогу та багато інших негативних наслідків.

Тож вкотре закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству –  легалізувати найману працю та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах».

 

(28.07.2020)


 

Ведення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем без державної реєстрації: які штрафи застосовуються!

Взяття на облік фізичних осіб – підприємців у податкових органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором (п. 65.1 ст. 65 ПКУ).

До фізичної особи, яка здійснювала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, як фізична особа – підприємець, за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах застосовується штраф у розмірі 340 гривень (п. 117.1 ст. 117 ПКУ).

Разом з цим, якщо фізична особа здійснювала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, як фізична особа – підприємець та не подавала податкову звітність за періоди здійснення такої діяльності, то за неподання податкової звітності до неї застосовується штраф в розмірі 340 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).

Крім того, якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання за відповідні звітні періоди, то застосовується штраф в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, сплачувала така особа податок чи ні (п. 123.1 ст. 123 ПКУ).

Водночас, провадження господарської діяльності, зокрема, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, — тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (ст. 164 КУпАП).

Не ведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 164 прим. 1 КУпАП).

 

(28.07.2020)

 


Не оформили трудові відносин із особою, яка проходить стажування – порушили трудове законодавство!

                                                      Шановні роботодавці!

  Нагадуємо Вам, що відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) трудові книжки ведуться для студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, установі, організації.

 Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформлюється не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування.

Звертаємо увагу, що стажування без оформлення трудових відносин є порушенням трудового законодавства.

Нормами ст. 265 КЗпП встановлено, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент порушення!

 

(22.07.2020)

 


 

 

 

Про роботу робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за 6 місяців 2020 року

В районі працює постійна районна робоча група з питань функціонування об’єктів бізнесу, одним з напрямків роботи якої є дотримання вимог чинного законодавства у сфері обігу, продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів, у тому числі особам, які не досягли 18 років.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» районною робочою групою з початку 2020 року проведено 9 рейдів щодо виявлення фактів порушення правил продажу і споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів на території району. Обстежено 42 об’єкти бізнесу.У зв’язку з введенням в країні карантину обстеження об’єктів бізнесу з питань дотримання чинного законодавства щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів неповнолітнім не здійснювались.

Телефон «гарячої лінії» 94-74-62 при службі у справах дітей виконкому районної в місті ради функціонує безперебійно. Інформацію про його роботу викладено на офіційному сайті виконкому районної в місті ради в мережі Інтернет. На телефон «гарячої лінії» з початку року звернень не надходило.З суб’єктами господарювання, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» у частині заборони реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Відділом розвитку підприємництвав об’єкти бізнесу району роздаються інформаційні таблички, де розміщена наступна інформація: «Заборонено! Продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам до 18 років! У разі порушення: штраф 1700-6800 грн. з позбавленням ліцензії», які розміщуються в об’єктах бізнесу, в т. ч. в об’єктах сезонної торгівлі (відкриті літні майданчики).

Працівниками сектору патрульної поліції Покровського ВП КВП ГУНП України в Дніпропетровській області за 6 місяців 2020 року складено: 

- за ст. 178КУпАП «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» 445адміністративні протоколи;

- за ст. 175 КУпАП «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» 337 адміністративний протокол;

- за ст.156 ч.1 КУпАП «Торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору» - 2адміністративний протокол;

- за ст.156ч.2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» складено 12 адміністративних протоколів;

- за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» складено 46 протоколів.

Вилучено алкогольних напоїв невідомого походження 44 л, тютюнових виробів – 188 пачок. Сума штрафів склала 67,0 тис. грн.

Робота щодо попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнових виробів знаходиться на постійному контролі в закладах та відділу освіти. 

Також проводились профілактичні заходи з метою виявлення, припинення і недопущення  фактів  виготовлення, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв, тютюнових  виробів  та ліквідації  місць стихійної торгівлі на території Покровського району. За 6 місяців 2020 року за ст. 160 ч.1, 2 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях» складено 59 адміністративних протоколів.

 

(15.07.2020)


 

Стихійна торгівля у літню спеку особливо небезпечна!

 

         Стихійна торгівля продуктами харчування – торгівля «з рук» на вулицях, у дворах є небезпечною у будь яку пору року. А в літню пору, коли температура повітря зростає до +35 *С и вище, небезпеказростає у рази.
          Особливо небезпечно купувати рибні, м’ясні та молочні продукти, які вимагають особливих умов зберігання. Вони продаються у спеку з землі, із необладнаного автотранспорту, в антисанітарних умовах, відсутні умови холоду, без будь-якої ветеринарно – санітарної експертизи та несуть чималу загрозу здоров’ю, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння особливо у дітей, людей похилого віку, вагітних.
        Серед продуктів харчування, які реалізуються на стихійних ринках у літній період, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадянин, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють)
      Нажаль багато мешканців міста надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі на вулицях міста. Покупці не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як транспортувались. Не лякає наших людей і бруд, що летить на продукти з вулиці, від машин та з-під ніг перехожих.
        Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
        Рекомендуємо споживачам придбавати харчові продукти на спеціально обладнаних агропродовольчих ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, де проводиться лабораторний контроль якості продуктів харчування в лабораторіях ветеринарно – санітарної експертизи, що є гарантією придбання споживачами якісної і безпечної продукції.
          Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів. Бережіть себе та своїх близьких!
 

(06.07.2020)

 

 

 

 

 

 

 

Попереджувальні заходи з організації роботи в об’єктах бізнесу з недопущення поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) !

Звертаємо Вашу увагу щодо рекомендацій проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі.

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі на всій території країни.
Основні профілактичні індивідуальні заходи

          До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

 - гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами,

- відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

 -  гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкодити відразу після використання;

 - утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

 - утримання від дотиків обличчя руками;

 - у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідувань місць скупчень людей;

- використання медичної маски за наявності респіраторних симптомів, перерахованих вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Попереджувальні заходи з організації роботи

        Необхідно:
 - провести роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів серед працівників;

 - роздрукувати та/або оновити інформаційні постери та нагадування персоналу про важливість та техніку миття рук та/або обробку рук спиртовмісними антисептиками;

 - не допускати працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян;

  - забезпечити та контролювати постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів;

- забезпечити наявність засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для кожного працівника з розрахунку 1 медична маска на 3 години роботи на особу та 1 флакон (100 мл) спиртовмісного антисептика на 1 особу на зміну (до 12 годин), провести відповідне навчання з використання та знешкодження відпрацьованих масок, серветок та встановити відповідний контроль за дотриманням правил;

 - забезпечити можливість використання спиртовмісних антисептиків для відвідувачів;

- оновити контактну інформацію про заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу при виникненні інфекційних хвороб та використовувати її в роботі, поширити серед працівників;

- користуватися послугами лише надійних постачальників, які дотримуються високих стандартів гігієни та вимог роботи з персоналом;

 - забезпечити відвідувачів достатньою кількістю одноразових серветок на столах обслуговування (та при видачі меню на виніс)

Дезінфекція, прибирання та утилізація

          Необхідно:
 - забезпечити вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів та провітрювання не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення зміни;

- проводити обробку поверхонь, місць контакту рук відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, барні стійки, дитячі кімнати, тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції відповідно до інструкції;

 - мінімізувати ручне миття посуду та, за можливості, забезпечити миття в посудомийних машинах при високих температурах;

- забезпечити окреме місце для знешкодження використаних персоналом засобів індивідуального захисту та одноразового посуду, що використовується, в пластикові пакети, що закриваються;

 - забезпечити знезараження (дезінфекцію) зібраних матеріалів перед знешкодженням протягом або в кінці зміни.

Використання дезінфікуючих засобів

 При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфекційні засоби, зареєстровані відповідно до законодавства, та які мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні).

Для дезінфекції можуть використовуватись дезінфекційні засоби та антисептики, зареєстровані відповідно до чинного законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію:

 - антисептики для обробки шкіри рук – спиртовмісні препарати (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації тощо);

 - препарати для дезінфекції поверхонь з мінімальним терміном експозиції (експозиція від 30 сек до 2 хв) - спиртовмісні препарати (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації тощо) для поверхонь, обладнання тощо – деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати (бажано таблетовані форми для забезпечення чіткого дозування)

 Критерії розподілу об’єктів дезінфекції закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі за ступенем ризику інфікування та режимами дезінфекції

Високий ступінь ризику інфікування -  об’єкт дезінфекції - посуд, кухонне приладдя Спосіб дезінфекції - протирання, зрошування, замочування та занурення
шкіра рук персоналу миття рук з милом або спиртовмісним антисептиком
Середній - поверхні робочих столів, обладнання тощо протирання, зрошення поверхні, що контактують з відвідувачами (столи, стільці, вітрини тощо) протирання, зрошення
низький - підлога, стіни, меблі тощо протирання, зрошення.

 

 

 

(13.03.2020)

 


 

 

 

 

 

МАГАЗИН І КАФЕ В ОДНІЙ БУДІВЛІ — СКІЛЬКИ ЛІЦЕНЗІЙ ВИМАГАТИМУТЬ ПОДАТКІВЦІ

Фахівці ДПС роз’яснили, чи потрібно отримувати окремі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єкту господарювання, який має магазин та кафетерій в одній будівлі.

За словами податківців, роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) можуть здійснювати суб'єкти господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону № 481).

Зокрема, у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єкт господарювання зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них, реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Майте також на увазі, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) встановлена ст. 15 Закону № 481 на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Отже, суб'єкт господарювання, який має магазин та кафетерій в одній будівлі, для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями на вказаних об'єктах повинен отримати одну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

 

 

 

(05.03.2020)

 

 


З 2 лютого 2020 року діють нові штрафи  для порушників трудового законодавства!

З 2 лютого 2020 року діють нові штрафи для порушників трудового законодавства (суми) З 2 лютого 2020 року зменшено розмір штрафів за порушення трудового законодавства України.

 Це передбачає Закон №378-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України».

Серед основних законодавчих змін варто візначити найбільш актуальні:

Роботодавець, який допустив працівника до робочого місця без оформлення трудового договору, або оформлення працівника на неповний робочий день тоді, коли працівник виконує об’єм роботи вдвічі більше – передбачений штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (раніше цей показник становив 30 «мінімалок»), тобто 47 230 грн.

Для юридичних осіб та фізосіб-підприємців (ФОП), які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1-3 груп – передбачене попередження.

За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення – передбачений штраф 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, тобто 141 690 грн.

Такі ж штрафні санкції загрожуть роботодавцям, які виплачують заробітну плату без нарахування та сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ). За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачений штраф у розмірі двух мінімальних зарплат (раніше – 10 «мінімалок»), тобто      9 446 грн.

За недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам передбачений штраф у розмірі чотирьох мінімальних зарплат (раніше – 10 «мінімалок»), тобто 18 892 грн.

Для юросіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками  єдиного податку 1-3 груп – передбачене попередження. За недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників – передбачений штраф у розмірі 16 «мінімалок» (раніше – 100 мінімальних заробітних плат), тобто 75 568 грн.

 Згідно зі ст. 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата з 1 січня 2020 року становить 4 723 грн.
 

 

 

(14.02.2020)

 


 

ПЕРЕВАГИ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ДЛЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням гарантований соціальний захист громадян за рахунок сплати страхових внесків.

Між тим, наразі ми спостерігаємо високий відсоток людей, які реалізують свій трудовий потенціал без належного оформлення трудових відносин.

Працівники, погоджуючись на виконання робіт «нелегально», при виникненні трудових спорів стають повністю безправними перед роботодавцем, бо стосовно таких працівників не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії.

Працівникам, перш, ніж погодитися на пропозицію роботи без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», варто зважати на переваги офіційного працевлаштування. Лише у разі офіційного працевлаштування працівник може бути впевнений у фінансовій стабільності прийдешнього дня, а також  у захисті та поновлені своїх конституційних прав громадянина України, зокрема :

1) права на заробітну плату не нижче гарантованої законом (у тому числі, доплати, надбавки й інші заохочувальні виплати);

2) права на одержання соціальних гарантій, передбачених законодавством для найманих робітників — зокрема:

               - на відпустку, у тому числі, і на відпустку у зв'язку з вагітністю, пологами й по догляду за дитиною;

               - на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;

               - на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана зі шкідливими умовами праці);

               - на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань, і, як наслідок — на одержання страхових виплат у випадку травм або профзахворювань;

3) права на належні, безпечні й здоровіші умови праці — у роботодавця відсутній обов'язок у забезпеченні таких умов для неофіційно оформлених працівників. При цьому, неофіційно оформлений працівник змушений працювати надурочно (без вихідних і без додаткової оплати праці);

4) права на працю - неофіційно найманий робітник може бути звільнений у кожний момент. При цьому, такий працівник може не одержати вихідну допомогу й оплату за виконану роботу.

               Роботодавці, також, набувають переваги, використовуючи працю офіційно працевлаштованих працівників:

-офіційно працевлаштовані працівники – це згуртований, злагоджений колектив із постійних, надійних, творчих та ініціативних особистостей, в якому всі працюючі спрямовуватимуть свої зусилля на покращення кінцевого результату роботи і збільшення прибутків;

-гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає обслуговування грошових, товарно-матеріальних цінностей та інші;

-трудова дисципліна;

-можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси.

Отже, офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця - це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

 

 

(06.02.2020)

 


ПРАВА СПОЖИВАЧІВ: ПРО ЩО МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН!

Чи можна повернути товар, якщо не підходить розмір чи фасон?

Можна.  Але це стосується непродовольчих товарів. Ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» прописує право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця протягом 14 днів з дня придбання, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. При цьому не можна допустити використання товару, потрібно зберегти його товарний вигляд і чек.  

Які товари належної якості не підлягають обміну  / поверненню?

Товари, що не підлягають обміну та поверненню (окрім гарантійного чи повернення у разі поганої якості придбаного продукту): продовольчі товари, лікарські препарати та засоби гігієни, косметика і парфуми, білизна, тканини, шкарпетки та панчохи, дитячі м’які та гумові іграшки, деякі ювелірні прикраси, книжки та журнали, перуки та деякі  інші товари.

Як повернути товар неналежної якості ?

Якщо дефекти товару виявились під час гарантійного терміну – відклеїлася підошва черевиків, чи розійшовся шов у сукні. Такі недоліки виникають з вини виробника, а тому можна вимагати заміни таких товарів на аналогічні або повернення коштів, це передбачено ч.1 ст.8 «Закону». Неякісний товар підлягає обов’язковому обміну чи поверненню, окрім випадків, коли продавець може довести, що пошкодження / несправність чи інша втрата якості товару відбулась з вини покупця. За наявності чеку ви завжди можете повернути товар, або вимагати обміну на такий самий (зі збереженням вартості на момент покупки – тобто продавець не може вимагати доплати, навіть якщо товар подорожчав) чи інший товар з асортименту (з перерахунком вартості).  

Чи треба платити за ненавмисне розбитий чи зіпсований товар?

Не треба. Якщо ви ненавмисно розбили товар, вас не можуть змусити сплатити його вартість. Згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу ризик випадкового знищення та випадкового псування майна несе його власник, якщо інше не встановлено  договором. Ви – не власник, поки не заплатите за товар. Якщо працівники закладу наполягають на вашій вині, то її потрібно спершу довести. Наприклад у суді. Якщо супермаркет туди звернеться та продавець доведе вашу провину у суді, адже до моменту покупки за збереження товару відповідає його власник (а до сплати на касі це не покупець), а пошкодження чи знищення товару, що відбулося з причини відсутності бортів на полиці чи через неправильне розміщення товару, не є провиною особи, доки не буде доведено протилежне. Продавець не має права тиснути на покупця, вимагати сплатити за непотрібний йому товар чи іншим чином застосовувати примус, тим паче перешкоджати залишити заклад чи погрожувати – в такому випадку потрібно викликати поліцію (102). Самостійно стягувати такі виплати продавець не має права. Може тільки зафіксувати  факт пошкодження його майна.

Як оплатити товар, якщо ціна на ціннику і в базі касира відрізняється?

Коли Ви купуєте товар, відбувається укладання договору  купівлі-продажу з супермаркетом. Згідно ст..655 Цивільного кодексу України , продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає  цей товар і сплачує певну грошову суму. У ст. 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна - є умовою договору, яка Вам відома і на яку Ви погоджуєтесь. Вартість на ціннику не повинна відрізнятись від вартості товару у чеку. Якщо на касі вас просять сплатити більше за вартість, яку було вказано, ви можете відмовитись і будете праві.

Неактуальність цінників – це проблема не покупців, тому ви маєте право вимагати повернення різниці вартості, якщо вже сплатили, відмовитись від покупки або придбати товар за вказаною на ціннику ціною. Якщо супермаркет необґрунтовано відмовляється від публічного договору, то повинен відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою.  У разі, якщо ви помітили таке порушення чи вам відмовляють у задоволенні ваших прав – пишіть  до Держпродспоживслужби.

Чи обов’язково залишати рюкзак чи сумку у комірчині супермаркету ?

Ні. Особливо, якщо там у Вас залишаються цінні речі, документи тощо. Адже ці комірки, що замикаються на ключ, нічим не відрізняються від інших меблів у торговельному центрі. Супермаркет не надає вам послуг зберігання (як камери схову на вокзалі), ви не укладаєте договору найма (як із банківським сейфом, а тому відповідальності за залишені речі працівники магазину не несуть. Продавці чи охоронці не мають права змушувати вас безпідставно здавати речі до комірчин, зокрема, мотивуючи це розмірами сумки тощо. За законом, залишати речі у комірчині  необхідно лише у разі, коли ви маєте аналогічний товар, який продається в магазині, а в цьому торгівельному об’єкті вхід з такими товарами заборонено (проте, якщо в вас є на нього чек, можете не хвилюватись, що будуть якісь проблеми). Також проводити обшук охоронці не мають права, так, за законом вас можуть попросити показати речі, та навіть викликати поліцію у разі підозри на крадіжку, проте огляд можливий виключно з дозволу покупця, а примус, будь-яка агресивна поведінка чи залякування, вже є приводом для виклику поліції з вашого боку.  

Як захисти свої права, коли вони порушенні надавачами житлово-комунальних послуг

Слід пам’ятати, що відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) споживач зобов’язаний укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, так як договір – це саме той документ, на підставі якого споживач може пред’являти претензії за ненадані або за неякісно надані послуги, а також вимагати виконання перерахунку та відшкодування збитків.

Крім того, відповідно до статті 12 Закону, надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

При цьому слід зазначити, що споживач відповідно до статті 7 Закону має не лише права, а і обов’язки.

І все ж таки, у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг.

За результатами перевірки якості надання комунальних послуг або якості послуг з управління багатоквартирним будинком складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком).

Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

Акт-претензія складається виконавцем комунальної послуги або управителем (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) та споживачем і повинен містити інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком, дату (строк) її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості, а також іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

У разі неприбуття виконавця комунальної послуги або управителя (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях - якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом.

Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) протягом п’яти робочих днів має вирішити питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надати споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії.

У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).

Якщо врегулювати спір шляхом надсилання акта-претензії не вдалося, та Закон визначає, що захист прав споживачів житлово-комунальних послуг здійснюється уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

Таким органом є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (м. Київ, вул. Б. Гринченка, 1) та її територіальний орган - Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (м. Дніпро, вул. Філософська, 39а). 

 

(05.02.2020)

 

 

 


До уваги суб’єктів господарювання!

Правила та вартість отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Під ліцензування підпадають такі види пального:

- нафтопродукти (бензин, дизель)

- скраплений газ (автомобільний)

- палива моторні альтернативні

- паливо - моторні суміші

- речовини, що використовуються як компоненти моторних палив

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальнимвидаються терміном на п’ять років.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (зокрема, роздрібна торгівля пальним).

Суб’єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право, зокрема, роздрібної торгівлі пальним разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт, зокрема, роздрібної торгівлі пальним, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;

- акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці, зокрема, роздрібної торгівлі пальним, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у Законі України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481), забороняється.

Заява про видачу ліцензії та визначені Законом №481 документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

 

(04.02.2020)

 

 

 


 

Продаж побутової техніки: чи можна без РРО?

З 2017 року змінено норми законодавства, які зобов’язали платників єдиного податку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) під час торгівлі технічно складними побутовими товарами.

Вимога застосовувати РРО під час торгівлі технічно складними побутовими товарами в законодавстві з'явилася з 1 січня 2017 року, коли було внесено доповнення до п. 296.10 ст. 296 ПКУ, яким встановлено пільги в застосуванні РРО платниками єдиного податку.

Але з 2017 року в даний пункт додали ще один абзац: «Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту».

Виходить, що якщо підприємець торгує технічно складними побутовими товарами, не важлива ні група єдиного податку, ні обсяг доходу за календарний рік.

З останнього абзацу п. 296.10 ст. 296 ПКУ випливає, що пільга у роботі без РРО не поширюється на підприємців, які торгують технічно складними побутовими товарами. І не поширюється саме на суб'єктів господарювання, а не на торгівлю такими товарами.

Визначення технічно складних побутових товарів наведено в Законі України «Про захист прав споживачів» – це «непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін».

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, з метою застосування РРО, затверджений постановою КМУ від 16.03.2017 р. №231.

Це означає, що якщо в асортименті товарів підприємця є технічно складні побутові товари, включені до Переліку, застосовувати РРО доведеться під час реалізації за готівковий розрахунок будь-якого товару.

Наприклад, підприємець продає дриль (з Переліку) і набір свердел до нього (немає в Переліку). Він не може видавати 2 чеки (фіскальний касовий чек РРО на дриль і не фіскальний чек на свердла). Обидві покупки повинні бути проведені через РРО.

Не має значення і питома вага таких товарів у асортименті, навіть за наявності всього лише 1-2 позицій з Переліку готівкові розрахунки без РРО проводити не можна.

Більш того, якщо у підприємця є декілька торгових точок і тільки в одній з них є побутова техніка з Переліку, РРО необхідно встановити у всіх торгових точках (навіть в тих, де таких товарів немає).

Оскільки платники єдиного податку більше не звільняються від застосування РРО, то навіть якщо його видами діяльності є не тільки торгівля, РРО необхідний за будь-яких готівкових розрахунків – надання послуг, виконання робіт тощо.

Суб’єкти господарювання, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні зобов’язані видати покупцю-споживачу розрахунковий документ (фіскальний чек).

Форма та зміст фіскального чеку визначена наказом Міністерства фінансів України від 21.03.2016 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів…». У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

А якщо техніка б/у

Деякі підприємці торгують вживаною технікою, на яку гарантійні терміни не встановлені. Чи обов'язково в даному випадку застосовувати РРО? На торгівлю вживаною технікою вимоги щодо застосування РРО не поширюються, оскільки на таку техніку не встановлені гарантійні терміни. Адже законодавство вимагає від платників єдиного податку застосовувати РРО за реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту. Якщо ваш товар гарантійному ремонту не підлягає, то й дана вимога на нього не поширюється.

Споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час  та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

 

 

(31.10.2019)

 

 

 

 

 

 


 

 

 

    

 

Про проведення навчання щодо

вдосконалення системи контролю

безпечності харчових продуктів в Україні

 

 

 

З метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи НАССР в Україні фахівці проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та платформою масових відкритих онлайн - курсів «Prometheus» розробили навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Навчальний курс присвячений розробці, запровадженню та забезпеченню функціонування процедур, заснованих на принципах системи НАССР, та доступною мовою пояснює такі непрості питання:

- що таке нове харчове законодавство України; 

- що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам;

- хто такі оператори ринку; 

- що таке простежуваність у харчовому законодавстві; 

- що таке НАССР та як його правильно читати.

Курс спрямований насамперед на представників бізнес-середовища, але буде цікавим як фахівцям державного сектору в харчовій галузі так і споживачам. 

Навчання повністю безкоштовне, воно побудоване у вигляді відеолекцій. За результатами успішного проходження курсу учасники отримають відповідні сертифікати. 

Також інформуємо, що зареєструватися на безкоштовний навчальний онлайн-курс можна  за посиланням:

Реєстрація стартувала 8 квітня 2019 року. Запрошуємо усіх зацікавлених суб’єктів господарювання, профільних бізнес-асоціацій, громадських організацій.

Джерело: Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, інформація від 18.04.2019 

(08.05.2019)


 

 

 

 

Про скасування Книги відгуків та пропозицій та дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян»

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 168 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15.06.2006 № 833.

Зокрема, постановою скасовано обов’язкове застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання.

Рекомендуємо суб’єктам господарювання дотримуватися норм законодавства про звернення громадян, визначити в об’єктах бізнесу відповідальну особу, яка буде приймати та реєструвати звернення громадян-споживачів, а також радимо розмістити на видному та доступному місці номери телефонів «гарячих ліній».

Щодо скасування Книги відгуків та пропозицій у сфері побутових послуг – змін до Правил надання побутових послуг не внесено.

(08.05.2019)

 


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

Урядом затверджено заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці.

Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05 вересня 2018 р. № 649-р

Київ

«Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

 • починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;
 • до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути  власні нормативно-правові акти  та внести до них зміни  з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

  Прем’єр-міністр України                                          В. ГРОЙСМАН

(21.09.2018)

 

 

 

 

Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі щодо обігу алкогольної і тютюнової продукції за 2018 рік        

Розпорядженням  голови  районної  в  місті  ради від 04.01.2017 № 2-р «Про створення постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі», оновлено склад робочої групи, одним з напрямків роботи якої є дотримання вимог чинного законодавства у сфері обігу, продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів, у тому числі особам, які не досягли 18 років.

Згідно з Регламентом виконкому районної в місті ради в 2018 році проведено 6 засідань районної робочої групи, на яких розглядались питання про результати рейдової роботи, дотримання суб’єктами господарювання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, стан  виконання доручень за результатами проведення міської робочої групи, попередніх доручень, наданих на  засіданнях  районної  робочої групи, звернення громадян щодо недотримання суб’єктами господарювання вимог  чинного законодавства, проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи серед дітей, молоді в навчальних  закладах  району.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» районною робочою групою у 2018 році проведено 51 рейд щодо виявлення фактів порушення правил продажу і споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів на території району. Обстежено 208 об’єктів бізнесу.

Працівниками сектору патрульної поліції  Покровського ВП КВП ГУНП України в Дніпропетровській області за2018 рік:

- за ст. 178КУпАП «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» складено 1150адміністративних протоколів;

- за ст. 175 КУпАП «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» складено 602 адміністративних протоколи;

- за ст.156 ч.2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами»  з початку року складено 4 протоколи.

19.02.2018 із залученням ТРК «Рудана» районною робочою групою проведено рейд з питань дотримання чинного законодавства з обігу алкогольної і тютюнової продукції по об’єктам бізнесу, розташованим на вул. Е.Фукса; виявлені незначні порушення, а саме: відсутні інформації про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років в магазині «Національний», в кіоску «Преса», в ТЗК «Автотехнікум». Фактів продажу неповнолітнім акцизного товару не встановлено. В усіх обстежених об’єктах були в наявності відповідні ліцензії.

В ході проведення рейдів у червні 2018 року районною робочою групою виявлені порушення законодавства на мкр. Індустріальний, вул. Саласюка, 65А в кафе «25-й час, а саме: факт продажу алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії. Працівниками Покровського відділення поліції складено адміністративний протокол за ст.156 КУпАП №386033, який направлено на розгляд до суду. Вилучено 20 пляшок алкогольних напоїв.

Суб’єкт господарювання Нестеренко К.В. придбала ліцензію на право продажу алкогольних напоїв від 14.08.2018.

При розгляді колективної скарги від мешканців на порушення режиму роботи кафе «ЛяМур» та застосування піротехнічних засобів у вечірній час, встановлено, що у ФО-П Червінської О.О. відсутня ліцензія на продаж алкогольних напоїв. Виконкомом направлено листа до Головного управління Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області. Але на момент перевірки працівниками Північної податкової інспекції доступ до кафе був обмежений, в зв’язку з тим, що кафе працює під замовлення. Здійснити перевірку було не можливо.

Планові надходження акцизного збору за 2018 рік виконано на 101,6 %, до міського бюджету від платників Покровського району надійшло 17450,5 тис. грн. при плані 17178,8 тис. грн.

З суб’єктами господарювання, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» у частині заборони реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Відділом розвитку підприємництвав об’єкти бізнесу району роздаються інформаційні таблички, де розміщена наступна інформація: «Заборонено! Продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам до 18 років! У разі порушення: штраф 510-6800 грн. з позбавленням ліцензії», які розміщуються в об’єктах бізнесу, в т. ч. в об’єктах сезонної торгівлі (відкриті літні майданчики).

 На виконання листа МОН України  від 16.01.2018 № 1/9-31 «Щодо запобігання поширенню наркоманії, тютюнокуріння та вживання алкогольних напоїв серед дітей та учнівської молоді» закладами загальної середньої освіти складено додаткові комплексні заходи, здійснено   планування роботи шкільних комісій з превентивних питань та раннього виявлення неповнолітніх, схильних до вживання психоактивних речовин, алкоголю та тютюнових виробів на 2018-2019 н. р.

З метою дієвої профілактичної роботи в закладах загальної середньої освіти протягом звітного періоду проведено наступні заходи:

- години спілкування на теми: «Ти і твоє здоров’я», «Відповідальність перед Законом за вживання наркотичних речовин» , «Шкідливі звички» «Твоє здоров’я в твоїх руках» , «Як вберегтись від алкоголю та наркотиків», «Підліток та наркотики» та ін.;

- анкетування та тестування: «Що я знаю про шкідливі звички?», «Міфи й факти», «Проблема шкідливих звичок для учня», «Мої думки щодо цигарок, «Що я знаю про шкідливі звички?», «Чому людина починає палити?» (КСШ № 71), «Що я знаю про наслідки шкідливого впливу тютюну, алкоголю та наркотичних речовин на молодий організм», «Проблема шкідливих звичок для учня»;

-  уроки – діалоги;

- підготовлено випуски куточків здоров’я, буклети «Наркотикам – НІ! Не зупиняй життя», «Правда про тютюн», «Молодь каже наркотикам «Ні», «Антиреклама тютюну», ««Твоє здоров’я в твоїх руках», «Ми за здоровий спосіб життя»;

- проведено 8 зустрічей з представниками ювенальної превенції ,районної служби у справах дітей, КМ ЦСССМДМ;

- на допомогу класним керівникам практичними психологами створено матеріали для лекцій та практичні поради батькам про профілактику шкідливих звичок серед дітей;

- тренінгові заняття;

- відеолекторій для батьків та учнів;

- соціально – психологічною службою,класними керівниками проводились  рейди «Діти вулиць», «Територія Ш», «Всі уроки», «Канікули»,«Виявлення продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів», «Цигарка», «Палінню – ні!», «Твоє дозвілля, підліток», «Подвір’я школи».

З метою висвітлення правових питань, проведення профілактичної та просвітницької роботи серед підлітків службою у справах дітей виконкому Покровської районної в місті ради в 2018 році організовані та проведені 21 інформаційна зустріч з учнями навчальних закладів району. 

Під час проведення таких зустрічей було охоплено 1423 дитини. На зустріч запрошувались та приймали участь представник молодіжної превенції Покровського відділення поліції, представник Психоневрологічного диспансеру – особа, відповідальна за проведення санітарно – просвітницької роботи.

Протягом 2018 року взята участь у проведенні 45рейдових заходах «По виявленню фактів недотримання суб’єктами господарювання, громадянами встановлених обмежень щодо продажу або споживання алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, зокрема особам чи особам, які не досягли 18 років». Осіб,  які не досягли 18 років, у вживанні  алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів не виявлено.

На засіданні єдиного профілактичного дня з підлітками, які схильні до скоєння правопорушень, вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління та їх батьками проводиться індивідуальна профілактична робота спеціалістамислужби у справах дітей з метою попередження скоєння ними правопорушень, вживання дітьми наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління. 

Комітетом у справах сім’ї і молоді спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, службою у справах дітей з метою попередження фактів розповсюдження та вживання наркотичних речовин у молодіжному середовищі щоквартально проводиться рейд  «Гуртожиток». Під час проведення рейду з мешканцями гуртожитків (дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування) проводяться інформаційні бесіди щодо протидії вживання негативних речовин. Виховними  заходами охоплено понад 150 чоловік.

У 2018 році у  професійно-технічних навчальних закладах та коледжах Покровського району відбулося 63 профілактичних заходи, якими охоплено 2150 осіб з числа студентської та учнівської молоді.          

Реалізація молодіжної політики в ПТНЗ та коледжах району направлена на формування здорового способу життя молоді. Основні форми роботи – тренінги, інформаційні зустрічі, робота шкіл «За здоровий спосіб життя».

Протягом 2018 року проведено:

- інформаційних зустрічей з представниками правоохоронних органів – 18;

- лекцій – зустрічей з лікарями (наркологом, венерологом, гінекологом) – 13;

- засідань шкіл (університетів) «Здоров’я» – 17;

- бесід – інформацій з питань правової освіти – 19;

- «круглі столи» - 9.

В кожному учбовому закладі працюють наркопости, щомісяця проводяться засідання ради профілактики, на яких піднімаються питання правопорушень, недотримання правил внутрішнього розпорядку, профілактики негативних явищ.

(23.01.2019)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Normal
0


false
false
falseMicrosoftInternetExplorer4
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 13 15 16 17 18  19 20 21  22 23 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51