Інформація про роботу відділу

28.12.2018  Шановні мешканці району! Вітаємо Вас з новорічними святами!

10.10.2018  До вас завітав інспектор з праці без попередження?

26.09.2018  До уваги суб'єктів господарювання!

21.09.2018  До уваги суб'єктів господарювання!

13.09.2018  Про здійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу

02.08.2018  Легалізації трудових відносин. Здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

25.07.2018  Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі за І півріччя 2018 року

21.06.2018  Про перегляд діючих нормативно-правових актів

25.05.2018  Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – пріоритети сьогодення!

10.04.2018  Легальна зарплата забезпечить ваше майбутнє

02.04.2018  До уваги суб’єктів господарювання!

08.11.2017  Увага! Працює телефон «гарячої лінії»

07.11.2017  Не купуйте на стихійних ринках!

28.07.2017  Основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів

20.07.2017  Про заборону "стихійної торгівлі"

10.02.2017  До відома суб’єктів господарювання!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні мешканці району! Вітаємо Вас з новорічними святами!

На виконання розпорядження голови районної у місті ради від 09.11.2018 № 257-р «Про організацію і проведення новорічних та різдвяних заходів в ялинкових містечках Покровського району»  проводяться заходи, спрямовані на  створення святкового настрою мешканців району, забезпечення якісного торговельного та побутового обслуговування, безперебійної роботи  об’єктів бізнесу у святкові дні Нового року та Різдва Христового .

Відчуття наближення свята  забезпечують тематично оформлені фасади об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, з надання побутових послуг із застосуванням сучасних елементів зовнішньої світлової реклами з новорічною символікою, ілюмінування гірляндами дерев біля об'єктів.

В більш ніж у  50 об’єктах роздрібної торгівлі району, у т.ч. ТРК «ТЕРРА», «Варус», «Брусничка», «АТБ», «Комфі», «Фокстрот», «Простор», «Єва»  та і інших об’єктах бізнесу здійснюється торгівля новорічними та різдвяними прикрасами, сувенірами,  подарунками, дитячими кондитерськими наборами, проводяться святкові  розпродажі акційних товарів. А для проведення корпоративів, зустрічі Нового Року, сімейної Різдвяної вечері пропонують ексклюзивні меню новорічних страв заклади ресторанного господарства такі як ресторан «Прірода», ресторан «Калфорнія», кафе «Босфор», «Арго», "Бада-Бум", «Браво», «Ладушка», кафе «Меланж» та інші.

Традиційно напередодні свята проводиться ярмарок на ринку «Північний». Так, 28.12.2018 товаровиробники Криворіжского, Широківського, Софіївського, Апостолівського,  П’ятихатського  та інших районів  в широкому асортименті представляють м'ясні й ковбасні вироби, плодоовочеву продукцію, молочні і кондитерські вироби та інші продукти харчування.

В районі створено 3 ялинкових містечка. Для соціально - незахищених дітей виконкомом передбачені різноманітні програми з врученням солодощів, частина з них вже відбулася  у День Святого Миколая, заплановані заходи до Нового року та Різдвяних свят.

Суб’єкти господарювання Покровського району також активно залучились до заходів з надання благодійної допомоги у вигляді солодощів (новорічних подарунків), фруктів, цитрусових дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки та піклування, а також проведення безкоштовних святкових заходів для дітей в ТРК «ТЕРРА».

Бажаємо всім гарних покупок, веселого  настрою з вірою у краще майбутнє нашої України!

(28.12.2018)


 

 

 

 

 До вас завітав інспектор з праці без попередження?

 

За наявності службового посвідчення  інспектори праці безперешкодно, без попереднього повідомлення мають право:

 •   
 •  
 •  
 • під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;
 • ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;
 • наодинці або у присутності свідків ставити керівнику або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні або письмові пояснення;
 • за наявності ознак кримінального правопорушення або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;
 • на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;
 • фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;
 • отримувати від державних органів інформацію, необхідну для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування.
 • вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межі повноважень та є обов’язковою для виконання.

(10.10.2018)


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

  Спалювати опале листя категорично заборонено.

  Це - пряме порушення природоохоронного законодавства.

Зелені насадження є не тільки «легенями» планети, киснем яких дихає все живе на Землі, вони також виконують важливу роль біологічного фільтру для навколишнього середовища. Завдяки цій властивості, вміст шкідливих речовин в атмосферному повітрі знижується на відстані 1 км від джерела забруднення на 25-29%, на відстані 2-2,5 км – на 45-60%, на відстані 5 км — на 75-86%. Загалом, одне доросле дерево «чистить» майже 20 тис. м куб. повітря на висоті до 10 м від поверхні ґрунту.

Спалювати опале листя категорично заборонено. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних, так і на юридичних осіб. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами", а саме: ст.152. "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів" тягне за собою накладення штрафу на суб'єктів підприємницької діяльності - від  п'ятдесяти  до  ста  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян", тобто від 850 грн. до 1700 грн.

(26.09.2018)


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання!

Урядом затверджено заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці.

Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 05 вересня 2018 р. № 649-р

Київ

«Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

 • починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;
 • до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути  власні нормативно-правові акти  та внести до них зміни  з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

  Прем’єр-міністр України                                          В. ГРОЙСМАН

(21.09.2018)


 

 

 

 

Про здійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу

     До відома суб’єктів господарювання!

Виконком Покровської районної в місті ради звертає увагу суб’єктів господарювання району – операторів ринку харчових продуктів, які провадять діяльність з реалізації харчових продуктів в об’єктах роздрібної торгівлі (магазин, кіоск, павільйон), ресторанного господарства (кафе, закусочна, їдальня, ресторан, домова кухня) на необхідність здійснення державної реєстрації потужності.

Ця вимога передбачена ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», в який зазначено порядок проведення державної реєстрації потужності.

Заяву на реєстрацію потужності необхідно терміново подати до  територіального органу Держпродспоживслужби в Дніпропетровський області (м. Кривий Ріг, вул. Юрія Камінського, 3).   

У зв’язку із зверненнями суб’єктів господарювання інформуємо, що державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» передбачено відповідальність, в тому числі  за такі порушення

2) виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, -

тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;

5) реалізація харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для життя та/або здоров’я людини або тварини, -

тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат;

6) порушення вимог щодо забезпечення простежуваності, передбачених законодавством про харчові продукти та корми, -

тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

На сьогодні мінімальна заробітна плата  в Україні – 3723,0  грн.   

(13.09.2018)


 

 

 

 

Шановний роботодавцю!

Доводимо до Вашого відома, що Верховною Радою України прийнятий Закон України від 06.12.2016 №1774-VIII, яким доповнено статтю 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до якої до повноважень виконавчого органу міської ради належить:

- здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

- накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

З метою виконання зазначених норм Закону в структурі департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради утворено Інспекцію з питань праці та зайнятості, на яку покладено обов’язки контролю за дотриманням законодавства про працю.

Однією із умов легалізації трудових відносин є укладення трудового договору з найманими працівниками.

Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413, де зазначено, що роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу ДФС до початку роботи новоприйнятого працівника.

Якщо вказані вимоги законодавства не виконуються, роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України у випадках:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у випадку фактичного виконання роботи за повний робочий час, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення;

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплати їх у неповному обсязі – в трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення;

- недотримання встановлених Законом гарантій і пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Слід зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» становить 3 723 грн.

Просимо врахувати вищевикладене у роботі та привести свої взаємовідносини із найманими працівниками у відповідність до чинного законодавства України.

(02.08.2018)


 

 

 

 

Звіт про роботу постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі за І півріччя 2018 року

Розпорядженням  голови  районної  в  місті  ради від 04.01.2017 № 2-р «Про створення постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі», оновлено склад робочої групи, одним з напрямків роботи якої є дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу, продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів, у тому числі особам, які не досягли 18 років.

Щомісяця згідно з Регламентом виконкому районної в місті ради проводились засідання районної робочої групи, на яких розглядались питання про результати рейдової роботи, дотримання суб’єктами господарювання чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, стан  виконання доручень за результатами проведення міської робочої групи, попередніх доручень, наданих на  засіданнях  районної  робочої групи, звернення громадян щодо недотримання суб’єктами  господарювання  вимог  чинного законодавства, проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи серед дітей, молоді в навчальних  закладах  району.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» районною робочою групою в І півріччі 2018 року проведено 23 рейди. За результатами проведеної роботи працівниками сектору патрульної поліції Покровського ВП КВП ГУНП України в Дніпропетровській області складено:

- за ст.178КУпАП «Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді» 549 адміністративних протоколів;

- за ст.175 КУпАП «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» складено 245 адміністративних протоколів;

- за ст.156 ч.1 КУпАП «Роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії» 7 адміністративних протоколів;

- за ст.164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» 1 адміністративний протокол;

- за ст.184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» 63 адміністративних протоколи.

за ст.156 ч.2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами»  складено 2 протоколи.

В ході проведення рейду 19.02.2018 із залученням ТРК «Рудана»з питань дотримання чинного законодавства з обігу алкогольної і тютюнової продукції по об’єктам бізнесу, розташованим на вул. Е.Фукса, районною робочою групою виявлені незначні порушення, а саме: відсутні інформації про заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років в магазині «Національний», в кіоску «Преса», в ТЗК «Автотехнікум». Фактів продажу неповнолітнім акцизного товару не встановлено.

У березні 2018 року під час здійснення рейду було встановлено, що в кафе «Живе пиво Сухабальске», вул. Е Фукса, 81А та торговельно – зупиночному комплексі «вул. Соколина» здійснювався продаж пива та алкогольних напоїв невідомого походження на розлив без ліцензії. Виконкомом районної в місті ради направлено листа на Покровське відділення поліції та до Головного управління Державної Фіскальної Служби у Дніпропетровській області для вжиття заходів реагування.  Після вжитих заходів Таламанова Н.Ю. зареєструвалась як фізична особа – підприємець 20.04.2018 і отримала ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв у кафе «Живе пиво Сухабальске», вул. Едуарда Фукса, 81А.

Також Коваленко К.В. зареєструвалась як фізична особа – підприємець 20.04.2018 і отримала ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв у кіоску в торговельно – зупиночному комплексі «вул. Соколина», що розташований за адресою: вул. Толбухіна, 39Б.

В ході проведення рейду в об’єктах бізнесу, розташованих на мкр. Індустріальний в червні поточного року, районною робочою групою виявлено факт продажу алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії в кафе «25-й час» на вул. Саласюка, 65А. Працівниками Покровського відділення поліції складено адміністративний протокол за ст.156 КУпАП №386033, який направлено на розгляд до суду. Вилучено 20 пляшок алкогольних напоїв.

В липні 2018 року в ході проведення рейду по вул. Петроградській, 12А при обстеженні торговельного павільйону ФО-П Теленик С.В. встановлено реалізацію пива на розлив. Працівником Покровського відділення поліції складений адмін. протокол за ст.156 «Порушення правил торгівлі алкогольними напоями», який переданий на розгляд до суду. Вилучено кегу з пивом (50л).

Планові надходження акцизного збору за І півріччя 2018 року виконано на 103,5%, до міського бюджету від платників Покровського району надійшло 8534,6 тис. грн. при плані 8243,2 тис. грн.

Телефон «гарячої лінії» 440-32-37 при службі у справах дітей виконкому районної в місті ради функціонує безперебійно. На телефон «гарячої лінії» у І півріччі 2018 року звернень щодо порушень  обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів  в  об’єктах бізнесу не надходило.

Структурними підрозділамивідділом освіти, службою у справах дітей, комітетом у справах сім'ї та молоді виконкому районної в місті ради приділяється особлива увага профілактиці правопорушень, злочинів та інших негативних явищ серед дітей.

(24.07.2018)


 

 

 

 

Про перегляд діючих нормативно-правових актів

На виконання листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.04.2018 №3070/0/1-18, з метою здійснення оцінки системності та узгодженості нормативно-правових актів районної в місті ради та її виконкому, гармонізації їх з іншими нормами законодавства та встановлення їх актуальності на даний час, районною експертною комісією з питань підготовки проектів регуляторних актів здійснено перегляд діючих нормативно-правових актів - рішень районної в місті ради, її виконкому та розпоряджень голови районної в місті ради.

На засіданні комісії 15.06.2018 перегляд нормативно-правових актів здійснювався за такими критеріями:

- відповідають принципам державної регуляторної політики;

- не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують унесення змін;

- не відповідають принципам державної регуляторної політики.

Нормативно-правових актів, які б носили ознаки регуляторності, не виявлено.

За результатами перегляду був створений перелік нормативно-правових актів, прийнятих районною в місті радою, її виконкомом та головою районної в місті ради, які відповідають принципам державної регуляторної політики.

Всі прийняті нормативно-правові акти розміщені на офіційному сайті виконкому районної в місті ради в мережі Інтернет у розділі «Публічна інформація».

(21.06.2018)


 

 

 

 

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – пріоритети сьогодення!

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів всіх рівнів та державних соціальних фондів.

«Тіньова» зайнятість та «тіньова» заробітна плата (або ж так звана «зарплата в конвертах») – проблемні явища, які, на жаль, на сьогодні залишаються актуальними і набули розповсюдження в сфері економічної діяльності суспільства.

Кожен працівник згідно з Конституцією України має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, тому свої права потрібно відстоювати і наполягати на узаконенні трудових відносин.

Офіційне працевлаштування забезпечує працівнику:

- право на своєчасне отримання заробітної плати;  

- виплату заробітної плати у розмірах не нижче визначених чинним законодавством;

- оплату лікарняних листів;

- право на щорічну основну відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів, соціальну відпустку по вагітності та пологах, додаткових відпусток, передбачених Законом України «Про відпустки»;

- дотримання нормальної тривалості робочого часу,  оплату роботи у святкові та неробочі дні у подвійному розмірі, підвищену оплату роботи у нічний час;

- виплату допомоги у разі нещасного випадку на виробництві;

- отримання допомоги по безробіттю.

З метою забезпечення державних гарантій у сфері праці, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, відповідальності роботодавців за використання їх праці, запобігання проявам «тіньової» зайнятості, повноти сплати внесків до Пенсійного фонду України, фондів державного соціального страхування та податків до місцевого бюджету, на виконання розпорядження голови районної в місті ради від 04.01.2017 № 2-р «Про затвердження постійної районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу в Покровському районі» працює робоча група, до складу якої входять спеціалісти відділів: розвитку підприємництва, економіки та промисловості, управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської районної в місті ради, Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Покровському районі, Криворізького міськрайонного центру зайнятості.

За 4 місяці 2018 року робочою групою обстежено 183 суб’єкта господарювання у сфері малого і середнього бізнесу, внаслідок проведеної роботи легалізовано 47 найманих працівників.

У разі виникнення у Вас питань щодо порушень суб’єктами господарювання – роботодавцями трудового законодавства просимо Вас невідкладно звертатися  на номер «телефону довіри» (098) 181 01 07.

Вкотре нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця - це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.

25.05.2018


 

 

 

 

До уваги суб’єктів господарювання Покровського району!

З метою забезпечення благоустрою, чистоти та порядку в місті, формування сприятливого для життя територіальної громади середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану, збереження об’єктів благоустрою та зелених насаджень, відповідно до розпорядження міського голови від 29.03.2018 №67-р «Про проведення заходів щодо забезпечення чистоти та порядку в м. Кривому Розі в 2018 році» просимо 21.04.2018 прийняти участь в проведенні суботнику з благоустрою міста до Дня довкілля(за необхідності вжити заходів по озелененню території, висадженню кущів квітників, дерев). Також, просимо постійно утримувати прилеглу до об’єкту бізнесу територію в належному санітарному  стані та залучатись до щотижневої акції «Чистий четвер».


 

 

 

 

УВАГА!!!

У виконкомі Покровської районної в місті ради працює телефон «гарячої лінії»: 440-32-37.

Шановні мешканці району! Якщо Ви стали свідком продажу неповнолітньому алкогольних напоїв, тютюнових виробів чи пива, повідомляйте на телефон «гарячої лінії»: 440-32-37, не залишайтесь байдужими.

 


 

 

 

Не купуйте на стихійних ринках!

Стихійна, або несанкціонована торгівля – це продаж товару сумнівної якості і походження з землі, в місцях, які перегороджують прохід транспорту і людей: на узбіччях дороги, зупинках громадського транспорту, на входах в ринки. Кількість виставленої для продажу продукції розвіює існуючі міфи про те, що стихійна торгівля - доля тільки незаможних бабусь та безробітних людей, які заробляють собі на життя. У більшості випадків товар завозиться автотранспортом, про що засвідчує велика кількість мішків, ящиків з овочами та фруктами, також реалізується м'ясо свинини, яловичини, птиці, жива риба, молочні продукти власного та виробничого приготування. При цьому якість та безпеку продуктів харчування ніхто із продавців не гарантує. Однак, для населення така торгівля приваблює своєю відносною дешевизною, але дешевизна ця тільки уявна. Купивши на стихійному ринку пластикову пляшку домашнього молока і витративши на нього менше, ніж у магазині, людина ризикує потім в декілька разів більше витратити на лікування.

Тому одне із завдань боротьби зі стихійною торгівлею - це вироблення громадської думки про її неприпустимість, перш за все, виходячи з заподіяння шкоди здоров'ю її потенційних покупців.

 На території Покровського району продовжують діяти осередки стихійної торгівлі з порушенням вимог санітарно-ветеринарного законодавства, Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу та інших законодавчих норм.

Виконкомом Покровської районної в місті ради проводиться робота з впорядкування місць торгівлі плодоовочевою продукцією: щодо оформлення торгуючого як суб’єкта господарювання з легалізацією найманих працівників, дотримання правил торгівлі (наявність медичної книжки, цінників на товар, форми одягу, лабораторний аналіз на овочі та ін.).

Районною робочою групою за 10 місяців 2017 року було проведено 52 рейди, за статтею 160 ч.1, 2 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях» – складено 120 адміністративних протоколів.

Шановні  суб’єкти господарювання, біля об’єктів яких розташовані осередки стихійної торгівлі, керівники ринків!

Звертаємо Вашу увагу на виконання правил благоустрою, затверджених рішенням виконкому Криворізької міської ради від 21.10.2015 № 4038 «Про затвердження правил благоустрою в місті Кривому Розі», згідно з якими за самочинне зайняття земельних ділянок, самовільне встановлення торговельних лотків, палаток передбачена адміністративна відповідальність за ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн.

Не допускайте розміщення осередків стихійної торгівлі на території біля Ваших об’єктів! Досвід інших міст свідчить про те, що стихійну, несанкціоновану торгівлю можна побороти, для цього необхідна пильність та свідомість громадян.

Тож, шановні жителі району, не купуйте продукцію сумнівної якості в місцях стихійної торгівлі. Подбайте про своє здоров'я і про здоров'я своїх близьких.

( 07.11.2017)


 

 

 

Легальна зарплата забезпечить ваше майбутнє

Оформлення трудових відносин у встановленому законодавством порядку і проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є «тіньова» зайнятість. Така зайнятість згубно впливає на економіку та особливо боляче б’є по трудових і громадських правах осіб, які змушені працювати в тіні.      

Деякі приватні підприємці ухиляються  від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.

Мета роботодавців зрозуміла. Зрозуміло багатьох і найманих «нелегально» працівників, які працюють в тіні та одержують заробітну плату у так званих конвертах. І лише згодом стане зрозумілою помилка: працівники позбавлені соціального захисту, зменшено загальний трудовий стаж і розмір допомоги по безробіттю при втраті роботи, а також розмір майбутньої пенсії.

Отже, «тіньова» зайнятість по суті спрямована проти держави і проти людини.

У Покровському районі продовжує свою діяльність районна робоча група з питання легалізації найманих працівників. Проводяться обстеження об'єктів фізичних осіб з виробництва непродовольчих товарів, промисловості, об’єктів сфери побутових послуг, з продажу продовольчих та промислових товарів, ресторанного господарства, ринків, закладів культури, а також об’єктів, які знаходяться в приміщеннях комунальної власності міста.

За І квартал 2018 року робочою групою з питання легалізації найманих працівників обстежено 129 суб’єктів  господарювання у сфері малого і середнього бізнесу, внаслідок проведеної роботи легалізовано 36 найманих працівників

Просимо Вас про випадки заниження роботодавцями офіційної заробітної платні, виплати її «у конвертах», необґрунтовані затримки з виплатою заробітної плати, використання неофіційної робочої сили повідомляти за номерами «телефонів довіри»:

- управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської районної в місті ради - 53-50-09 (вул. Ватутіна, 37в);     

- відділ розвитку підприємництва виконкому Покровської районної в місті ради - 440-32-27 (вул. Шурупова, 2).

Робота по легалізації зайнятості та заробітної плати продовжується. Роботодавцям слід серйозно замислитися над цією проблемою і там, де ще має місце нелегальне, приховане використання робочої сили, не чекати рейдів робочої групи, а оформити працівників та зареєструвати договори у службі зайнятості.

(10.04.2018)


 

 

 

Шановні суб’єкти господарювання, об’єкти ресторанного господарства Покровського району!

Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» від24.05.2012 № 4844-VI»визначено основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.

ВАЖЛИВО!!!

Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) на дитячих майданчиках;

5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

6) у під'їздах житлових будинків;

7) у підземних переходах;

8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

10) у приміщеннях об'єктів культурного призначення;

11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

3) у приміщеннях гуртожитків;

4) в аеропортах та на вокзалах";

Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п'ятою статті Закону;

Особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з Законом.

розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень;

невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень".

(27.07.2017)


 

 

 

 

 

До відома суб’єктів господарювання!

На виконання розпорядження міського голови від 06.02.2017 №17-р «Про недопущення згортання підприємництва в місті», забезпечено функціонування телефонів «гарячої лінії» з питань додержання трудового законодавства та у випадках проведення перевірок суб’єктів господарювання у зв’язку з дією мораторію на їх проведення:

- виконком Тернівської районної у місті ради – 38-08-32;
- виконком Покровської районної в місті ради – 53-50-09;
- виконком Саксаганської районної у місті ради – 64-30-52;
- виконком Довгинцівської районної в місті ради – 71-51-26;
- виконком Металургійної районної у місті ради – 92-84-86;
- виконком Центрально-Міської районної у місті ради – 90-02-18;
- виконком Інгулецької районної у місті ради – 21-10-23.

(10.02.2017)


 

 

 

ПРО ЗАБОРОНУ «СТИХІЙНОЇ ТОРГІВЛІ»

Шановні мешканці Покровського району!

Купівля товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

Торгівля з рук у невстановлених місцях  -  це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ. Але, необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Єдиний правильний спосіб боротьби  -  не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів на здійснення торговельної діяльності.

Зверніть увагу, що придбаваєте Ви продукти у невідомих осіб, які не мають документів, що підтверджують якість і безпеку продукції. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Така продукція представляє високий ризик для здоров`я і життя людей!

Довести факт отруєння буде неможливо, бо складно визначити особу (продавця), якій можна пред’явити звинувачення (відсутні докази у формі розрахункового документу щодо купівлі-продажу продукції).

Шановні мешканці міста, будьте обережні! Користуйтеся лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або продавців на узаконених ринках. Бережіть своє здоров'я та життя, рідних і близьких Вам людей!

У разі виявлення фактів продажу товарів у не встановлених для здійснення торгової діяльності місцях, просимо Вас повідомляти до районного відділення поліції Криворізького відділу поліції за телефоном 440-32-74 або за телефоном 102.

(20.07.2017)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5  68 9 10 11 13 14 15 16 17 18 19