Паспорт району

Батьківщину не  обирають – вона  дається  людині  при  народженні, як    мамина  пісня, як  батькова сила,  як  рідна   мова….

Для всіх, хто народився та виріс у Покровському районі, його Батьківщина - це перш за все - рідний дім, батьки, шкільні друзі, перші маленькі досягнення у житті , улюблені місця відпочинку, знайомі і такі рідні вулиці та сквери .

Покровський район для своїх мешканців – мала Батьківщина, яка запала в серце на все життя, і який би шлях не обрав кожен з нас, душею він завжди радо лине до рідного дому.

Покровський район – один з найстаріших районів міста, який зробив рішучий крок в історію освоєння Криворізького залізорудного басейну, бо саме тут, на території Дубової Балки було видобуто перші пуди Криворізької залізної руди.

За багатолітню історію району на його долю припала і романтика грандіозних новобудов, і лихоліття Другої світової війни та труднощі післявоєнної відбудови, і відтворення демократичної і сучасно розвинутої української держави.

Не зважаючи на 80-літній вік, район і сьогодні впевнено крокує вперед, досягає певних успіхів, будує плани на майбутнє, прагне відтворити частину демократичної і сучасно розвинутої української держави.

Економічний потенціал району складають 18 промислових підприємств. Серед них - флагмани гірничо-металургійного комплексу України - ПРАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ПРАТ «СУХА БАЛКА». Продукція цих підприємств відповідає світовим стандартам.

Покровський район сьогодні – це 72 навчальні, 11 медичних, 17 культурних та 7 спортивних закладів, створені людськими руками та розумом житлові масиви: Зарічний, Індустріальний, сучасні об’єкти підприємництва збагачують особливим колоритом та дизайном індустріальне обличчя теперішнього району.

Широко представлена історико-культурна самобутність району: будинок і музей Олександру Полю, першому відкривачу залізних руд на Криворіжжі; будинок у житловому масиві Більшовик, де в 1904 році знаходився перший соціал-демократичний осередок; старовинні вулиці: Ракітіна, Дишинського, Ватутіна; адміністративний будинок Криворізького залізорудного комбінату.

До пам’яток історії району відносяться, насамперед, меморіальний комплекс загиблим воїнам у парку «Шахтарський», меморіал захисниками Кресівської греблі, дві братські могили, пам’ятники Б.Хмельницькому, М. Мусоргському.

Покровський район по-своєму унікальний, він зберіг у собі красу і велич місцевої природи, має надзвичайно привабливий природний краєвид. На Кресівському водоймищі, берегах річки Саксагань, ставках створені зразкові пляжні зони відпочинку. Парки, сквери та пляжні зони додають району індивідуальність та неповторність. Серед улюблених місць відпочинку жителів є світлодинамічний фонтан, що на вулиці Мусоргського.

За роки незалежності України в районі введено в експлуатацію біля 500 об’єктів малого та середнього бізнесу, будуються нові дитячі та спортивні майданчики.

За доброю традицією кожного року до Дня незалежності України поновлюються та створюються нові об’єкти благоустрою.

З року в рік район стає кращим та упорядковується завдяки зусиллям промислових і комунальних підприємств та руками мешканців району. 

Зробити життя мешканців району більш комфортним, зручним, добротним – мета й спільна праця громадськості, підприємства, закладів та органів місцевого самоврядування.

Саме від наших спільних зусиль, самовідданої праці, любові до своєї землі залежить добробут громадян району, його благоустрій, краса, сучасний дизайн та архітектура.

Ми з гідністю продовжуємо трудову естафету наших дідів та прадідів заради миру й добробуту в нашому спільному домі.